احتمال استفاده از حسگر تشخیص آلودگی هوا در Galaxy S9

احتمال استفاده از حسگر تشخیص آلودگی هوا در Galaxy S9

- دراخبار تکنولوژی

با وجود آن که حسگرهای کوچک تشخیص آلودگی هوا دقت بسیار کمی دارند، یا برای استفاده در تلفن همراه بسیار بزرگ هستند. اما به نظر می رسد، شرکت سامسونگ به تازگی حق اختراعی را به نام environmental sensor ثبت کرده است که هر دو مشکل را برطرف کرده است. این اختراع به اندازه ای کوچک است که در یک تلفن همراه به کار رود و از سوی دیگر به اندازه ای بزرگ است که داده های دقیقی را گردآوری کند.

با نگاهی دقیق تر به طرح های اولیه این اختراع، می توان فرآیند طراحی این حسگر را توسط سامسونگ بررسی کرد. این شرکت در گام نخست، با باریک کردن حسگر تشخیص آلودگی هوا موفق شده است آن را با با صفحه نمایش تلفن همراه ترکیب کند. از سوی دیگر ارتفاع آن نیز بر اساس ارتفاع گوشی، در نظر گرفته شده است. این حسگر با بررسی ذرات معلق موجود در هوا که با صفحه نمایش برخورد می کنند، می تواند میزان آلودگی را تشخیص دهد.

البته حضور این حسگر در پرچم دار بعدی این شرکت مشخص نیست، با این حال بر اساس تجربه گذشته می توان اذعان کرد، حال که طرح ثبت اختراع این حسگر به صورت عمومی منتشر شده است و از تاریخ ثبت آن نیز بیش از ۱۸ ماه سپری شده است، بنابراین زمان زیادی تا معرفی نسخه کاربری آن باقی نمانده است. شرکت سامسونگ بیش از این نیز نشان داده است علاقه خاصی به استفاده از حسگرهای متفاوت در پرچم داران خود دارد.

0

ارسال یک دیدگاه