کوالکام به پرداخت ۷۷۴ میلیون دلار جریمه محکوم شد

کوالکام به پرداخت ۷۷۴ میلیون دلار جریمه محکوم شد

کمیسیون تجارت عادلانه تایوان کمپانی کوالکام را ۷۷۴ میلیون دلار بابت انحصار بازار تلفن‌های‌ هوشمند جریمه کرده است. چیپ ست‌های ساخت این شرکت به طور گسترده در اسمارتفون‌های کمپانی‌های مختلف موبایل‌سازی استفاده می‌شود. کوالکام تکنولوژی‌های ۳G و LTE را در چیپست‌های خود به کار می‌برد، که این کمیسیون اعتقاد دارد این کمپانی از لایسنس کردن تکنولوژی‌های خود سر باز زده است.

علاوه بر این کمیسیون تجارت عادلانه تایوان کوالکام را مجبور کرده است که سالی دو بار گزارش مذاکرات خود با شرکت‌های مختلف حوزه تکنولوژی را ثبت کند.

کوالکام یک شکایت دیگر نیز در آمریکا را روی میز خود می‌بیند. اپل ادعا کرده است که با صحبت با آژانس‌های حقوقی توانسته است برای کوالکام تخفیف بگیرد و به این دلیل ۱ میلیارد دلار به اپل بدهکار است. اپل علاوه بر این، مانند شکایت موجود در تایوان، معتقد است کوالکام لایسنس تکنولوژی‌های خود را ثبت نکرده است.

دادگاه تجارت عادلانه ایالات متحده آمریکا معتقد است کوالکام با تهیه کردن مودم‌های آیفون‌های ساخت اپل با قیمتی بسیار کمتر از شرکت‌های دیگر؛ فضای رقابتی را از بین برده است.

کوالکام هم اکنون یک جریمه ۸۵۴ میلیون دلاری در کره جنوبی و ۹۷۵ میلیون دلاری در چین را نیز باید پرداخت کند. به نظر می‌رسد این کمپانی در تمام نقاط کره زمین تخلف انجام داده است! اگر کوالکام همچنان نسبت به این حکم‌های قضایی بی‌تفاوت بماند؛ ممکن است با جریمه‌های سنگین‌تر و حکم‌های غیر‌قابل جبران تر روبرو شود.

0

ارسال یک دیدگاه