ماکروسافت ۵٫۵ میلیون دلار به شرکت های نوپای AI می دهد

ماکروسافت ۵٫۵ میلیون دلار به شرکت های نوپای AI می دهد

- دراخبار تکنولوژی

استارت آپ که در فارسی از آن با عنوان شرکت نوپا یاد می کنند در واقع به شرکت هایی گفته می شود که تاریخچه چندانی ندارند. این شرکت ها تازه ایجاد شده اند و در فاز توسعه و تحقیق برای بازاریابی قرار دارند. به نوعی می توان گفت که استارت آپ ها ایده هایی ریسک پذیر هستند که مدل کسب و کارشان مشخص نیست و بازار هدفش نیز در حد فرض است.  در شرایط عدم قطعیت شرکت های نوپا می توانند در هر فرمتی پدید آیند، ولی اغلب به شرکت هایی گفته می شود که رشد سریعی دارند و در زمینه تکنولوژی فعالیت می کنند. شرکت‌های نوپا گزینه‌های مختلفی برای پیدا کردن سرمایه مورد نیاز خود دارند. شرکت‌ها یا افراد سرمایه‌گذار می‌توانند به شرکت‌های نوپا با تبادل پول نقد در برابر سهام کمک کنند تا فعالیت خود را شروع کنند. در عمل خیلی از شرکت‌های نوپا توسط بنیانگذارانشان سرمایه‌گذاری می‌شوند.

سخاوت مایکروسافت

بخش سرمایه گذاری کمپانی ماکروسافت اعلام کرد که نوعی رقابت جهانی به نام Innovate.IA برای شرکت های نوپا که در زمینه artificial intelligence فعالیت دارند در نظر گرفته است.

کمپانی های بزرگی مانند Madrona Ventures، Notion Capital و Vertex Ventures با Microsoft Ventures همراه شده اند تا شرکت های نوپا ولی با پتانسیل را در زمینه هوش های مصنوعی شناسایی کنند و روی آن ها سرمایه گذاری کنند.  Microsoft Ventures سال گذشته تاسیس شد و هدف آن سرمایه گذاری بر روی شرکت های نوپا در کلاس های A و C است.

در این رقابت تیم های مختلف می توانند از آمریکا شمالی، اروپا و اسرائیل شرکت کنند. برای انتخاب برنده آن ۱۰ فینالیست در انتها توسط متخصصان حرفه ای داوری می شوند و باید بصورت زنده اجرا داشته باشند. تیم های برنده در هر قاره یک میلیون دلار سرمایه گذاری می شوند و برای سه سال ۵۰۰,۰۰۰ دلار Azure credit دریافت می کنند. برای دومین تیم برنده هم ۵۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری و ۵۰۰,۰۰۰ دلار Azure credit را دریافت می کنند. در کل برای این ۴ تیم برنده مبلغ ۵٫۵ میلیون دلار هزینه می شود. فینالیست ها در ۲۸ فوریه انتخاب می شوند و مسابقات زنده فینال هم در بهار ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

 

0

ارسال یک دیدگاه