تکنولوژی ۳d sensing به اندروید می آید

تکنولوژی ۳d sensing به اندروید می آید

- دراخبار تکنولوژی

کمپانی های بزرگی مانند سامسونگ و اپل به دنبال تکنولوژی ای بودند که بتوانند حسگر اثر انگشت را در زیر صفحه نمایش اسمارت فون های خود بکار برند. آن ها توانستند برای مدتی گوشی هایی را منتشر کنند که دارای این حسگر باشد. اپل برای آخرین پرچم دار خود این تکنولوژی را رها کرد و به جای آن فقط بر تکنولوژی شناسایی چهره یا Facial Recognition خود اتکا کرد.

 حال به نظر می رسد که دیگر کمپانی ها هم می خواهند تا همانند اپل این تکنولوژی را رها کنند و تمرکز خود را بر روی ایده های جدیدتری قرار دهند. سازندگان گوشی های اندرویدی برای رقابت با تکنولوژی جدید اپل به دنبال تصویر برداری سه بعدی هستند. ان ها می خواهند که با این تکنولوژی که مشابه شناسایی چهره آیفون X است گوشی های خود را به این قابلیت مجهز کنند.

پس از معرفی آیفون X تلاش سازندگان گوشی های اندرویدی برای این کار بیش از ۳ برابر شده است. زیرا علاوه بر استفاده هایی که از آن در بخش امنیتی اسمارت فون ها کرد کاربرد دیگری هم دارد که آن واقعیت افزوده است. اپل پس از معرفی تکنولوژی شناسایی چهره های خود از Animoji هم رونمایی کرد.

در سوی دیگر سامسونگ همچنان در اسمار فون های خود حسگر اثر انگشت را در زیر صفحه نمایش قرار می دهد. این کمپانی ادعا دارد که حسگر های اثر انگشت برای صفحات OLED خود بهترین انتخاب است. اما برای اینکه از رقابت عقب نماند یک سنسور تصویر فشرده (CIS) را برای حسگر اثرانگشت خود در Galaxy Note 9 قرار می دهد. صفحات انعطاف پذیر OLED این امکان را به سازندگان می دهند که این سنسور CIS  بصورت مجزا در آن ها قرار داده شوند. این سنسور به تابنده تابنده نور  نیازی ندارد. در مورد عملکرد آن  اطلاعات زیادی در اختیار نداریم و تا چند وقت دیگر اطلاعات بیشتری از آن منتشر می شود.

 

0

ارسال یک دیدگاه