میانگین سنی کارمندان شرکت‌های عرصه تکنولوژِی

میانگین سنی کارمندان شرکت‌های عرصه تکنولوژِی

دره سیلیکون که به عنوان مهد تکنولوژی شناخته می‌شود توسط افراد جوان به تسخیر در آمده است. این منطقه در ایالت کالیفرنیای ایالات متحده اکثر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی را در خود جمع کرده است و این شرکت‌ها اغلب از کارمندان و حتی مدیر‌عاملان جوان ساخته شده است.

در سال ۲۰۰۷ مارک زاکربرگ، مالک افسانه‌ای فیسبوک، در یک اظهار نظر گفت که “افراد جوان باهوش‌تر هستند”. در سال‌های اخیر کارمندان سن‌بالاتر بازنشسته و یا اخراج شده و یا از همان ابتدا به استخدام شرکت در نیامده‌اند. اوضاع از این هم بدتر می‌شود وقتی بدانید سن شما که بالا می‌رود؛ حتی نمی‌توانید سرمایه لازم برای شروع کار خودتان را به دست بیاورید. در سال جاری اکثر استارتاپ‌هایی که توسط میان‌سالان آغاز شده‌اند در جذب سرمایه شکست خورده‌اند.

اما در این مطلب قصد داریم میانگین سنی کارمندان شرکت‌های مختلف تکنولوژی را با هم‌دیگر بررسی کنیم و ببینیم آیا واقعا جوانان بر سیلیکون حکومت می‌کنند؟

یک شرکت تحقیقاتی بررسی را بر روی سن افراد شاغل در کمپانی‌های بزرگ آمریکایی؛ مانند اپل، گوگل و فیسبوک انجام داده است. طبق این تحقیق، AOL یکی از جوان‌ترین شرکت‌ها و کمپانی‌هایی مثل اچ‌پی در مرز ۴۰ سالگی قرار دارند؛ ولی با این حال میانگین سنی کارمندان اکثر کمپانی‌های موفق بین ۲۵ تا ۳۰ سال است. در ادامه می‌توانید نتیجه این بررسی را مشاهده بفرمایید.

منبع: businessinsider

0

ارسال یک دیدگاه