آپارتمان آینده‌نگر در شهر قاهره

آپارتمان آینده‌نگر در شهر قاهره

- دردر یک نگاه, مقالات
futuristic apartments

آپارتمان چندمنظوره‌ی جدیدی در مرحله‌ی ساخت و ساز در شهر قاهر‌ه‌ی مصر است. این مجتمع که نام آن گِیت(The Gate، ترجمه: دروازه) است، قرار است تا سال ۲۰۱۹ تکمیل شود.

این مجتمع قرار است شامل آپارتمان‌های مسکونی، فروشگاه‌ها و دفاتر اداری با فضای سبز انبوه در شهر قاهره‌ی مصر باشد.

طراحی گِیت توسط گروه معماری وینسنت کالبت(Callebaut Architectures) انجام شده است و دارای ۹ عدد سازه‌ی استوانه‌ای شکل پوشیده در گیاهانی خواهد بود که طراحان آن نام اَبَر درختان(mega-trees) را بر آن نهاده‌اند.

آقای کالبت در مصاجبه‌ای با Business Insider. اظهار داشت که ساخت و ساز این مجموعه از سال ۲۰۱۴ آغاز  شده است و تا سال ۲۰۱۹ به اتمام می‌رسد.

در عکس‌های زیر می‌توانید مشاهده کنید که این مجتمع آینده‌نگر تحت عنوان گِیت، چگونه به نظر خواهد رسید.

گِیت که مساحتی معادل ۱۴۶۳ کیلومتر مربع دارد در حال ساخت در منطقه‌ی Heliopolis شهر قاهره است.

 

این پروژه توسط پیمانکار محلی، آقای آبراج مصر(Abraj Misr)، دارد انجام می‌شود.

هشت ساختمان درهم پیچیده این مجتمع را شکل می‌دهند. طبقات بالایی توسط پل‌های عابر پیاده به یکدیگر متصل‌اند و شامل زمین بازی و باغچه‌هایی می‌شوند که محل رشد میوه و سبزیجات‌اند.

استخر شنایی با طراحی اینفینیتی(بی‌نهایت).

مجتمع گِیت شامل سه طبقه از فضای دفاتر اداری خواهد بود.

 

مرکز خرید سه طبقه با چهار طبقه پارکینگ زیرمینی.

 

و ۱۰۰۰ اپارتمان مسکونی هوشمند؛ هر آپارتمان مجهز به حسگرهای حرکتی است که دما و نور را هنگام اقامت ساکنان در خانه تنظیم می‌کند.

فضای درونی شامل ۹ ابر درخت خواهد بود؛ دیوارهای استوانه‌ای زنده‌ای که تهویه‌ طبیعی فراهم می‌آورند و کربن دی‌اکسید را جذب می‌کنند. این ساختمان‌ها به نوبت از انرژی بادی و خورشیدی استفاده خواهند کرد.

کالبت، معمار بلژیکی، به خاطر سازه‌‌های مملؤ از فضای سبز خود مشهور است. او دروازه را به عنوان قدمی کوچک به سمت آینده‌ای آگاهانه‌تر می‌بیند.

برنامه‌های دیگر کالبت شامل برنامه‌ی استادانه‌ای برای دوباره به راه انداختن یک مرکز صنعنی در بروکسل پایتخت بلژیک است. این کار با اضافه کردن خانه‌های لوکس، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، محیط‌های اداری و گلخانه‌ها انجام خواهد شد. شرکت او این نقشه را برای بازبینی به دولت محلی فرستاده است.

آن‌ها هم‌چنین در حال کار بر روی پایانه‌ی حمل و نقلی به شکل مانتارِی(نوعی گونه‌ی ماهی؛ به انگلیسی:manta ray) در شهر سئول پایتخت کره‌ی جنوبی هستند.  هم‌چنین،طراحی‌های این ساختمان  که در ماه ژوئن رونمایی شد با گیاهان و فضای سبز پوشیده شده است.

کالبت اظهار داشت:

انگیزه‌ی اصلی پشت این پروژه، افزایش آگاهی درباره‌ی سبک معماری حمایت از قضای سبز در راه مقابله با گرم شدن جهانی و حفظ نگه‌داری محیط‌زیست سالم برای نسل‌های بعدی ما است.

منبع: futurism

 

0

ارسال یک دیدگاه