کشف یک باگ جدید در سیستم‌عامل macOS High Sierra

کشف یک باگ جدید در سیستم‌عامل macOS High Sierra

- درApple, Mac, سیستم عامل

اخیرا یک باگ بر روی دستگاه‌هایی که مبتنی بر سیستم‌عامل macOS High Sierra هستند کشف شده است. این باگ باعث می‌شود هر استفاده‌کننده‌ای بتواند با وارد کردن هر عددی به عنوان رمز،وارد صفحه App Store سیستم بشود. این اشکال توسط MacWorld کشف شد و در بروزرسانی بعدی برطرف خواهد شد. هرچند این باگ بر روی سیستم کسانی که نسخه ۱۰٫۱۳٫۳ بتا را استفاده می‌کنند عمل نمی‌کند. گفتنی‌ست که این باگ اطلاعات شخصی مهم کاربر را نمایان نمی‌کند.تغییر اطلاعات  نیز بدون وارد کردن گذرواژه‌ی اصلی ممکن نیست و برای دستیابی به این اطلاعات باید وارد سیستم شد.

برای دانستن این مطلب که شما تحت تاثیر این باگ قرار گرفته‌اید یا نه،ابتدا گزینه system preferences را در کامپیوتر مک خود باز کنید،بر روی App Store کلیک کنید.حال اگر  padlock بر روی پنجره باز است،بر روی آن کلیک کنید تا قفل شود. دوباره بر روی آن کلیک کنید و اگر که باگ بر روی سیستم شما فعال باشد با وارد کردن هر عددی به عنوان گذرواژه وارد صفحه شخصی خود می‌شوید. یک متخصص از تیم The Verge این موضوع را بررسی کرده و وجود این باگ را تایید کرده است. ما این مسئله را با اپل در میان گذاشته‌ایم و خبرهای بعدی در این ضمینه را اعلام خواهیم کرد.

در ماه نوامبر اپل یک بروزرسانی امنیتی برای macOS High Sierra منتشر کرد. این بروزرسانی باعث به وجود‌آمدن مشکلی شد که به استفاده‌کننده،این اجازه را می‌داد تا بدون رمزعبور به کامپیوتر مک دسترسی پیدا کند.

0

ارسال یک دیدگاه