دادستان کره جنوبی در حال جمع‌آوری مشاهدات در مورد کند شدن آیفون‌های قدیمی

دادستان کره جنوبی در حال جمع‌آوری مشاهدات در مورد کند شدن آیفون‌های قدیمی

- دراخبار تکنولوژی
0
۰

دادستان کره جنوبی، همچون دیگر کشورها در حال جمع‌آوری مشاهدات در مورد کند شدن آیفون‌های قدیمی است.

همچنین، عملکرد ضعیف اپل در مورد آگاهی‌بخشی به کاربران در خصوص آپدیت iOS نیز باعث به وجود آمدن نارضایتی‌ها از این شرکت در اواخر سال گذشته میلادی شد.

تعدادی از شهروندان کره‌ای شکایتنامه‌ای تنظیم کرده‌اند که در آن اپل را به کند کردن عمدی آیفون‌های قدیمی متهم می‌کنند.

برخی از دارندگان گوشی‌های آیفون مدعی شده‌اند که اپل با کند کردن مدل‌های قدیمی، سعی می‌کند تا افراد را به خرید نمونه‌های جدیدتر وادار کند ولی تیم کوک، مدیرعامل اپل، چنین چیزی را رد کرده و از کسانی که فکر می‌کنند اپل چنین قصدی داشته است، عمیقاً عذرخواهی کرده است. به علاوه، اپل با انتشار نامه‌ای سرگشاده در وب‌سایت رسمی خود، قیمت تعویض باتری را نیز به ۲۹ دلار کاهش داد تا رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

تیم کوک، انتشار چنین اخباری را نتیجه برداشت بد خبرگزاری‌ها و مطبوعات دانسته و گفته که شاید بهتر است، اپل کمی واضح‌تر سخن بگوید.

البته این برای نخستین بار نیست که اپل با چنین مشکلی مواجه می‌شود زیرا در سال ۲۰۱۶ نیز، مشتریان این شرکت در ایتالیا و فرانسه هم نارضایتی‌هایی از اپل داشتند.

تیم کوک (مدیرعامل اپل) اعلام کرده است که نسخه بعدی iOS، باعث می‌شود تا اطلاعات بیشتری در مورد عمر باتری به کاربران نمایش داده شود.

چنین کاری ممکن است بتواند به جلب رضایت کاربران منجر شود ولی این امکان نیز وجود دارد که با وجود داشتن شارژ، گوشیها زودتر خاموش شوند.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

حافظه بی‌نهایت در گوگل درایو برای کاربران واتس‌اپ

از روز ۱۲ نوامبر، کاربران واتس‌اپ دیگر نگران