Apple watch بیش از مجموع تمامی کمپانی های ساعت معروف جهان فروش رفت

Apple watch بیش از مجموع تمامی کمپانی های ساعت معروف جهان فروش رفت

- دراخبار تکنولوژی

ارزیابی جدیدی از فروش ساعت های اپل نشان می دهند که آن ها از تمامی کمپانی های ساعت سازی سوئیسی، همانند Swatchو Rolex و …، بیشتر فروخته اند. این کمپانی تنها در تعطیلات کریسمس بیش از ۸ میلیون ساعت را در جهان فروخته است و پیش بینی می شود که این روند رو به افزایش باشد.

اپل یکی از بزرگ ترین ساعت سازان جهان است. بنا بر آمار و ارقام جدید به نظر می رسد که اپل از تمامی ساعت سازان سوئیسی روی هم بیشتر فروش داشته است. این در حالی است که اپل تنها چهار سال است که به صنعت ساعت سازی وارد شده است. سوئیس قرن ها است که در این صنعت پیشتاز بوده است.

قدمی رو به جلو

اپل با معرفی اولین ساعت هوشمند خود در ابتدا نتوانست نظرات زیادی را به خود جلب کند. در حقیقت در سال ۲۰۱۶ به نظر می‌رسید که فروش این دستگاه ها به شدت پایین بوده و بهتر است که کاملا متوقف شوند. اما پس از مدتی این روند تغییر یافت و با رشد ۵۰% فروش این دستگاه  های جانبی شدت گرفت. سپس اپل قصد کرد که با رقبای سوئیسی رقابت کند. این کار دشوار بود. زیرا ساعت های سوئیسی در رنج های متفاوتی عرضه می‌شوند. به عنوان مثال ساعت های رولکس معمولا به عنوان ساعت های تجملاتی و گران قیمت به شمار می‌آیند. اما ساعت های Swatch در محدوده قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار هستند و قیمتی مشابه ساعت های اپل(۱۸۰ دلار) دارند.

کمپانی های دیگری ممانند سامسونگ و گوگل نیز به ساخت ساعت های هوشمند اقدام کرده اند اما فروش آن ها در مقایسه با اپل ناچیز است.

فقط یک ساعت نیست!

به گفته اپل قصد آن ها آوردن تکنولوژی بر دستان شما است و آن ها به دنبال ظاهر جذاب نبوده اند. گرچه در حال حاضر بین ساعت های هوشمند اپل تنوع زیادی قابل مشاهده نیست اما به طور یقین گسترش این خط تولید را در آینده ای نزدیک از اپل شاهد خواهیم بود. Apple watch 3 در حال حاضر آخرین سری موجود از این ساعت ها است که با پردازنده دو هسته ای و ۱۶GB حافظه داخلی و انواع و اقسام حسگر ها پکیج مناسبی از تکنولوژی و زیبایی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. همچنین می توان به آن سیم کارت وصل کرد و با پشتیبانی از LTE دیگر نیازی به آیفون تان ندارید. صفحه نمایش آن AMOLED همراه با قابلیت لمس فشاری است و  ۷۶۸MB رم نیز دارد.

0

ارسال یک دیدگاه