قرصی که آنفولانزا را در ۲۴ ساعت نابود می‌کند

قرصی که آنفولانزا را در ۲۴ ساعت نابود می‌کند

- دراخبار تکنولوژی
A Better Life sign

امسال فصل آنفولانزا شدت بیشتری نسبت به چند سال اخیر داشته است. در آینده ای نزدیک ما ممکن است بتوانیم شیوع این بیماری را از فردی به فرد دیگر، با استفاده از دارو های سریع عملگر، جلوگیری کنیم.

فصل آنفولانزای امسال گفته شده که گسترش زیادی در کشور ها داشته است. بطوریکه باعث بستری شدن بیش از ۱۷۰۰۰ نفر از اواخر سال ۲۰۱۷ شده است. اکنون یک داروساز ژاپنی ادعا دارد می کند که قرصی ساخته است که می تواند این ویروس را در یک روز نابود کند. در آزمایش های مقدماتی این دارو افراد آمریکایی و ژاپنی مورد بررسی قرار گرفتند و مشاهده شد که در ۲۴ ساعت این ویروس در بدن آن ها نابود شد. در گذشته بهترین رکورد قرص های آنفولانزا ۳ روز بوده است که به دارو های  شرکت Tamiflu هستند. این داروی جدید که به ترکیب Shionogi معروف شده است در مقایسه به داروهای Tamiflu کاملا برتر است. زیرا به گفته سازندگان آن تنها یک بار استفاده از آن لازم است تا فرد بهبودی کامل یابد. این در حالی است که داروی دیگر باید برای ۵ روز و دو بار در هر روز مصرف شود تا بیماری کاملا از بین رود.

روش های درمان آنفولانزا معمولا تنها در زمینه بهبود واکسن ها پیشرفت می‌کنند تا تولید روشی جدید برای درمان آن. در روش Shionogi از تولید برخی مواد که باعث پخش ویروس در سطح بدن می‌شوند در وهله اول جلوگیری می‌شود. این روش درمان می تواند قدمی بزرگ در ریشه کن کردن این ویروس در جهان باشد. زیرا با کم کردن زمان بیمار بودن افراد خطر پخش آن هم به افراد دیگر کاهش می‌‌یابد. به گفته سازنده این قرص، مجوز تولید این قرص در ژاپن داده شده و از مارچ ۲۰۱۸ می‌توانند آن را تولید و به فروش برسانند. برای کشور های دیگر مانند آمریکا هم مجوز تاییدیه ارسال شده اما انتظار نمی‌رود که تا سال ۲۰۱۹ پاسخی به آن داده شود.

 

0

ارسال یک دیدگاه