مایکروسافت قصد دارد که کاربران Mail ویندوز ۱۰ را مجبور کند که برای لینک‌های ایمیل از مرورگر Edge استفاده کنند

مایکروسافت قصد دارد که کاربران Mail ویندوز ۱۰ را مجبور کند که برای لینک‌های ایمیل از مرورگر Edge استفاده کنند

مایکروسافت در حال آزمایش کردن یک سری تغییرات بر روی نسخه آینده ویندوز ۱۰ خود می‌باشد که احتمالا برای کاربران این سیستم عامل آزار دهنده خواهد بود. این شرکت بزرگ طبق بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال آزمایش قابلیتی است که با کلیک کردن بر روی لینک‌ها در برنامه‌ی Mail ویندوز، مرورگر Edge برای شما باز خواهد شد. این تغییر بدین معنا می‌باشد که اگر مرورگر کروم با فایرفاکس شما بصورت پیش فرض یرای ویندوز شما انتخاب شده باشد، مایکروسافت به سادگی این انتخاب را نادیده می‌گیرد و با کلیک کردن بر روی لینک‌های Mail، مرورگر Edge برای شما باز خواهد شد.

این تغییر می‌تواند مسخره‌ آمیز باشد! همانند کاربران کورتانا که مایکروسافت آن‌ها را مجبور می‌کند از موتور جست‌ و جوی Bing استفاده کنند و حال، باید از مرورگر Edge بجای کروم یا فایرفاکس استفاده کنند.

خانم “Dona Sarkar” از مایکروسافت می‌گوید:

طبق معمول، ما منتظر دریافت بازخورد افراد در جامعه‌ی WIP می‌باشیم.

ما می‌دانیم که مایکروسافت تعداد زیادی بازخورد از این تغییر غیر ضروری دریافت خواهد کرد و امیدواریم که این بازخوردها را نادیده نگیرد.

مایکروسافت به شدت در صدد این است که کاربران را راضی به استفاده‌ی مرورگر Edge بجای کروم کند. سازنده نرم افزار مایکروسافت تغییر مرورگر پیش فرض را برای کاربران سخت کرده است و همچنین تعداد زیادی تبلیغات آزار دهنده مبنی بر استفاده از مرورگر Edge نیز منتشر کرده است اما این تبلیغات تاثیر گذار نبوده است و کروم هنوز هم در صدر بهترین مرورگر در PC می‌باشد.

0

ارسال یک دیدگاه