فایل اکسپلورر در نهایت در نسخه‌ی Redstone 5 ویندوز ۱۰، یک تم تاریک دریافت می‌کند

فایل اکسپلورر در نهایت در نسخه‌ی Redstone 5 ویندوز ۱۰، یک تم تاریک دریافت می‌کند

با بروزرسانی سالیانه ویندوز ۱۰ بود که مایکروسافت تصمیم گرفت که تم‌های تیره را برای ویندوز ۱۰ اضافه کند، همانطور که سالهاست آن را برای ویندوزفون ارائه داده است. پاییز گذشته، کاربران Xbox یک گزینه برای تم روشن را دریافت کردند، زیرا توانایی انتخاب میان طرح‌های رنگی مختلف رو به محبوب شدن رفته است.

اکنون گزینه تم تیره نیز به فایل اکسپلورر افزوده می‌شود، همانطور که در ابتدا توسط رافیل ریورا از Thurrott کشف شده بود. این ویژگی در ویندوز ۱۰ با شماره ساخت ۱۷۶۵۰ پنهان شده است – که تنها برای کارمندان داخلی شرکت در گزینه Skip Forward از حلقه سریع در دسترس می‌باشد- و همانطور که از تصویر بالا دیده می شود، به نظر می‌رسد که در حال توسعه است. هنگامی که این ویژگی برای همه در دسترس قرار گیرد، می‌توان آن را با استفاده از تنظیمات گسترده‌ی تم سیستم روشن و خاموش کرد.

از لحاظ تاریخی، تنظیمات گسترده‌ی تم سیستم، عناصر مختلف کلی رابط کاربری در ویندوز ۱۰، و همچنین برنامه‌های مختلف UWP را کنترل می‌کرده است. این ممکن است اولین بار باشد که این تنظیمات برای برنامه‌ای از Win32 مانند فایل اکسپلورر ارائه می‌شود. که خبر خوبی است زیرا تم‌های تاریک مورد علاقه‌ی طرفداران هستند.

البته این ویژگی هنوز اعلام نشده است، بنابراین احتمال دارد که آن را در برخی موارد حذف کنند و یا تا زمان بروزرسانی بعدی آن را به تاخیر بیاندازند. اگر همه چیز خوب پیش برود، فایل اکسپلورر تم تاریک خود را زمانی که Redstone 5 در پاییز پیش‌رو عرضه شود، دریافت خواهند کرد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

آیفون‌های ۲۰۱۸ نیز ارزان قیمت نخواهند بود

اپل با آیفون ایکس قیمت پرچمداران را افزایش