قابلیت “پیش نمایش صفحه” برای مرورگری آسان‌تر، به ویکی پدیا اضافه شد

قابلیت “پیش نمایش صفحه” برای مرورگری آسان‌تر، به ویکی پدیا اضافه شد

به تازگی قابلیت مفید پیش نمایش صفحه به ویکی پدیا اضافه شد. به گفته‌ی بنیان گذار ویکی پدیا، این یکی از بزرگ‌ترین تغییرات ویکی پدیا برای کامپیوتر در چندین سال اخیر است. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که یک صفحه پاپ-آپ برای نشان دادن محتوای لینک مورد نظر، به نمایش گذاشته شود.

گشت و گذار در ویکی پدیا می‌تواند سفری به یک دنیای دیگر باشد. جایی که می‌توانید به جست و جو بپردازید، سرگرم شوید و اطلاعات جدید کسب کنید. اما یک مشکلی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید، کلیک کردن بر روی لینکی است که محتوای آن برای کاربر مفید نیست. اکنون به وسیله این صفحه پاپ-آپ می‌توانید خلاصه‌ و عکسی از محتوای لینک مورد نظر را مشاهده کنید و از این طریق می‌توانید تصمیم بگیرید که به لینک مورد نظر وارد شوید یا نه. برای بارگذاری صفحه پاپ-آپ باید نشان‌گر موس را بر روی لینک مورد نظر نگه دارید. اگر کلیک کنید به صفحه مورد نظر راهی خواهید شد.

ویکی پدیا بر روی این قابلیت آزمایش زیادی انجام داد تا آن را به توسعه برساند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که این قابلیت برای کاربران مفید است و می‌توانند محتوای بیشتری را در نظر بگیرند در حالی که همچنان صفحه اصلی آنان باز است.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

تبلت شیائومی Mi Pad 4 Plus رسما معرفی شد

زمان زیادی طول نکشید که شرکت شیائومی تبلت