مدیرعامل OnePlus درباره‌ی طراحی گوشی جدید این شرکت توضیح داد

  • توسط دانیال بالِدی
  • ۰۶/۰۲/۱۳۹۷
  • ۰

هر از گاهی «پیت لاو( Pete Lau)»، مدیر عامل شرکت OnePlus، که در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند کار می‌گند، در فروم‌های مختلف درباره‌ی تصمیم‌هایی که شرکت برای طراحی هر گوشی اتخاذ کرده، به گفت‌وگو می‌پردازد. در آخرین بحث، پیت لاو به «طراحی بی غل و غش(honest  industrial  design)» و چگونگی پایبندی گوشی جدید OnePlus 6 به اصول این نوع طراحی پرداخته است.

لاو گفته است:

طراحی شیشه‌ای OnePlus ۶ حول ایجاد حس ارزشمند بودن است. این طراحی نیز باعث می‌شود که وقتی این گوشی در دست گرفته شود، حس و تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را به کاربر انتقال بدهد.

بخش بزرگی از مزایای این طراحی، از جایگذاری شیشه به جای آهن در پشت گوشی (که در دو نسل گذشته‌ی گوشی‌های این شرکت دیده‌ایم) به‌ دست می‌آید.

تیم OnePlus قبل از تولید نسخه نهایی، هفتاد نمونه‌ی آزمایشی را تولید کرد. لاو این نمونه‌های آزمایشی را، به هر مکانی که میرفت، با خود می‌برد. قصد او از این کار دریافت بازخورد افراد مختلف بوده است.

به هر حال و طبق جزئیات اعلام شده، این ظاهر جدید شامل پنج لایه چاپ شده و از نوع فناوری نانو خواهد بود. این اتفاق برای بار اول در این صنعت رخ می‌دهد. با توجه به در دسترس نبودن توضیحات بیش‌تر در مورد این نوع طراحی، تصور محصول نهایی سخت است. تصور می‌شود که طراحی OnePlus 6، مشابه سطح مایع مانند HTC خواهد بود. طراحی HTC از لایه‌های رنگی مختلفی تشکیل شده است. این قابلیت باعث شده که با چرخش گوشی در زاویه‌های مختلف، ظاهر گوشی زنده‌تر به نظر برسد.

هر چند که لاو این را نگفته است، اما استفاده از شیشه در طراحی پشت گوشی، احتمال وجود قابلیت شارژ بی‌سیم را بیش‌تر کرده است. علی رغم تمام زیبایی که شیشه در طراحی گوشی همراه ایجاد می‌کند، اما مشکلات نظیر جذب بالای اثر انگشت و همچنین شکستن سریع در اثر افتادن را همراه خود می‌آورد.

0
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

برنامه ها

تلگرام تکفارس