شرکت Orbital ATK موشک آنتارس خود را در دوشنبه صبح به ایستگاه بین‎المللی فضایی پرتاب خواهد کرد

شرکت Orbital ATK موشک آنتارس خود را در دوشنبه صبح به ایستگاه بین‎المللی فضایی پرتاب خواهد کرد

- دراخبار تکنولوژی

افراد سحرخیز در شرق ساحل آمریکا ممکن است فردا کمی از یک نمایش را ببینند: شرکت Orbital ATK که یک شرکت فضایی خصوصی است، موشک Antares خود را با فضاپیمای Cygnus در ساعت ۴:۳۹ قبل از ظهر از سکوی والوپ ناسا در ویرجینیا پرتاب خواهد کرد.

این ماموریت نهمین پرواز شرکت ناسا است که به ایستگاه بین المللی فضایی می‌رود جایی که در روز پنجشنبه ۲۴ ماه مه ۲۴۰۰ پوند لوازم و تجهیزات علمی را تحویل خواهد داد.

یک قطعه از تجهیزاتی که این راکت حمل خواهد کرد، آزمایشگاه Cold Atom است که از میدان مغناطیسی و لیزر برای ایجاد ابرهای اتمی به نام چگالش بوز- اینشتین  (BECs) استفاده می‌کند که تنها در دمای نزدیک به صفر مطلق خنک می شوند. در زمین، این BEC‌ها با توجه به کشش گرانش ، مقدار زمان مشاهده آنها محدود می‌شود، اما بر روی محیط میکروگرانش ایستگاه بین المللی فضایی، آنها می‌توانند برای مدت بسیار طولانی‌تری – تا ۱۰ ثانیه – مشاهده شوند و به دانشمندان بینش بیشتری برای درک چگونگی تعامل ذرات با یکدیگر بدهد.

هنگامی که فضاپیمای Cygnus هفت هفته پس از آن از این ایستگاه خارج می شود، شش CubeSats را آزاد خواهد کرد. ماهواره‌های کوچکی که همه چیز از ابزارهای رادار مینیاتوری، رادار آزمایشی برای مطالعه بارش در جو زمین گرفته تا فناوری‌های جدید طراحی شده برای افزایش میزان پخش امواج در بین تداخل رادیویی در اطراف زمین، را شامل می‌شود. Cygnus همچنین سیستم ارتباطی جدیدی را حمل می‌کند که به عنوان ارتباطات عمومی برای وسایل بازدیدکننده (C2V2)  شناخته می‌شود.

اگر آسمان صاف باشد، ساکنین ماساچوست تا کارولینای جنوبی ممکن است قادر به دیدن پرتاب موشک در اوایل صبح باشند. آخرین مأموریت ATK برای ایستگاه فضایی در ماه نوامبر گذشته انجام شد و این شرکت بعدا در پاییز امسال مأموریت دیگری را انجام خواهد داد.

0

ارسال یک دیدگاه