اپل و شیائومی سردمداران بازار پوشیدنی‌های هوشمند در سه ماهه‌ی اول سال

اپل و شیائومی سردمداران بازار پوشیدنی‌های هوشمند در سه ماهه‌ی اول سال

بر اساس تحلیل وبسایت Canalys، اپل و شیائومی به ترتیب با فروش ۳٫۸ میلیون و ۳٫۷ میلیون محصول سردمداران بازار فروش محصولات پوشیدنی هوشمند در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ هستند. بیش‌تر فروش اپل مربوط به Apple Watch Series 3 و ۹۰ درصد فروش شیائومی مربوط به نسخه‌های مختلف Mi Band است.

فروش دستبند و ساعت‌های هوشمند  نسبت به سه ماهه‌ی اول سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است و به رقم ۲۰٫۵ میلیون واحد در سال ۲۰۱۸ رسیده است. و در حالی که ۸۰ درصد از سود حاصل از فروش این محصولات مربوط به ساعت‌های هوشمند است تنها ۴۳ درصد از تعداد محصولات فروخته شده مربوط به این ساعت‌ها است.

شرکت‌‌های Fitbit، Garmin و Huawei نیز به ترتیب در مقام‌های سوم تا پنجم بزرگ‌ترین فروشندگان سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ قرار گرفته‌اند.

دستاورد کلیدی اپل تعداد اسمارت واچ‌های با قابلیت استفاده از LTE است که توانسته به فروش برساند. LTE Apple Watch 3 نیاز به اشتراک دیتا نیز دارد که این موضوع نیز موجب فراهم شدن درامدی تازه برای شرکت‌های مرتبط شده است. شرکت اپل در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۸ سهمی ۵۹ درصدی از بازار ساعت‌های هوشمندی که از شبکه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند، را در دست داشته است.

شرکت Garmin نیز با فروش ۱ میلیون عددی، دومین شرکت بزرگ فروشنده‌ی ساعت‌های هوشمند است.

0

ارسال یک دیدگاه