اپل از پذیرش برنامه‎ی استریم بازی Steam Link در اپ استور به دلیل “مناقشات تجاری” امتناع کرد

  • توسط پوریا اسدی
  • ۰۵/۰۳/۱۳۹۷
  • ۱

سرویس پخش بازی Valve Steam Link در آینده برای iOS عرضه نخواهد شد، با وجود این، بتای موفق آن برای اندروید در اوایل ماه جاری عرضه شد. براساس گزارش حساب کاربری  استیم در پایگاه داده توییتر، اپل برنامه Steam Link را به دلیل ” مناقشه‌های تجاری با دستورالعمل‌های نرم افزاری” رد کرد. در ماه مارس Steam Link برای موبایل رونمایی شد و برنامه به عنوان یک بستر دسکتاپ از راه دور عمل می کند تا کاربران بتوانند کتابخانه بازی‌های کامپیوتری خود را از یک دستگاه تلفن همراه رویت کنند و به طور مستقیم بازی‌های آن را با صفحه نمایش لمسی اجرا کرده یا برای از کنترل بلوتوث استفاده کنند.

در این لحظه دقیقا مشخص نیست که ” مناقشه‌های تجاری” چیست و  آیا در ارتباط با هزینه ۳۰ درصدی فروشگاه نرم افزاری اپل نسبت به همه خرید‌ها، برنامه ها و غیره است یا خیر. ممکن است این موضوع به دلیل این واقعیت باشد که Steam Link  به کاربر iOS برای دسترسی به یک فروشگاه برنامه دیگر، یعنی استیم، اجازه می‌دهد، آن هم در اکوسیستم شدیدا کنترل‌ شده‌ی اپل. اپل برای اظهار  دیدگاه خود فعلا در دسترس نبوده است.

در روز دوشنبه، ۷ ماه می، اپل انتشار برنامه Steam Link را تایید کرد. در روز چهارشنبه، ۹ مه، Valve اخبار مربوط به این برنامه را منتشر کرد. صبح روز بعد، اپل با اشاره به مناقشات تجاری با دستورالعمل‌های برنامه که ادعا شده توسط تیم بازبینی تحقق مورد بررسی واقع نشده بود، تاییدیه خود را لغو کرد. Valve توضیح داد که برنامه Steam Link به سادگی به عنوان یک بستر دسکتاپ از راه دور مبتنی بر LAN شبیه به برنامه‌های متعدد دسکتاپ موجود در فروشگاه اپ استور است. در نهایت درخواست تجدید نظر شده رد شد و اپل برنامه Steam Link برای iOS را از دسترس خارج کرد.

Valve می گوید: ما امیدواریم که اپل در آینده برای این اپ در سیاست‌های خود بازنگری کند و با توجه به آنچه که در ابتدا پیشنهاد شده، این چیزی نیست که بتوان آن را محصول نوعی سوء‌تفاهم دانست. این مایه‌ی  تاسف برای کاربران iOS است که صاحب کتابخانه‌های وسیعی از بازی در شبکه‌ی استیم هستند و مشتاق هستند که از فناوری استریم بازی Valve استفاده کنند، به خصوص اکنون که بعد از چندین سال به عنوان یک راه حل برای بازی در اتاق نشیمن با موبایل در دسترس قرار گرفته است.

قبلی «
بعدی »

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس