هوش مصنوعی جدید می‎تواند افراد را از درون دیوار ببیند و حرکات آن‎ها را تعقیب کند

هوش مصنوعی جدید می‎تواند افراد را از درون دیوار ببیند و حرکات آن‎ها را تعقیب کند

روز  مورد انتظاری که دید اشعه ‌ی ایکس سوپرمن به واقعیت تبدیل شود، تقریبا نزدیک است.

یک گروه از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد کرده است که می‌تواند حرکات بدن افراد را حتی در زمانی که پشت دیوار یا هر مانعی هستند را دنبال کند.

تحقیقاتی که توسط پروفسور دینا کتابی رهبری شده، هوش مصنوعی و دستگاه‌های مجهز به رادیو را با یک سیستم به نام RF-Pose ترکیب کرد.

این سیستم از یک شبکه عصبی برای تجزیه سیگنال‌های رادیویی استفاده می‌کند که بدن انسان را انعکاس می‌دهد و شکلی دو بعدی را نشان می‌دهد که نشان دهنده هیکل انسان است.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در بنیاد  Computer Vision، “در حالی که نور مرئی به راحتی توسط دیواره‌ها و اشیاء کدر مسدود می‌شود، سیگنال‌های رادیویی (RF) در محدوده  وای فای می‌تواند از چنین انسدادی عبور کند. علاوه بر این، آنها از بدن انسان بازتاب می‌شوند و فرصتی برای ردیابی مردم از درون دیوار را فراهم می‌کنند. “

هنگامی‌که سیگنال‌های رادیویی از بدن انسان باز می‌گردد، یک نقشه گرمایی از بدن انسان ایجاد می‌شود. این نقشه به عنوان مرجع برای ایجاد شکل‌ها استفاده می‌شود. در طول فرآیند توسعه، RF-Pose  با نقشه‌ی حرارت بدن و تصاویر گرفته شده توسط دوربین آموزش داده شد.

پس از زمانی که سیستم آموخت که وضعیت درستی از انسان را از اشکال، تصاویر دوربین و نقشه ی حرارت بدن نشان دهد، قادر به تشخیص حرکت دقیق بود.

برای هر محققی، این سیستم در دیستروفی عضلانی، بیماری پارکینسون و تصلب بافت چندگانه مفید خواهد بود. کاربرد دیگر این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را می‌توان در آلارم‌های نظارتی یافت.

با این حال، کتابی گفت که اقدامات لازم برای اطمینان از دریافت داده‌ها پس از رضایت و ایجاد تقابل فنی برای مسدود کردن نظارت بر داده‌ها ، اتخاذ شده است.

با چنین پیشرفت‌های سریع در زمینه هوش مصنوعی، روزی خواهد آمد که RF-Pose در قالب عینک‌های موجود شود که به ما اجازه دیدن مانند سوپرمن را بدهد.

0

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

شارژ خودروهای الکتریکی با بازوی رباتیک

بخشی از مشکل پیوستن صاحبان خودروهای سنتی به