برنامه‎نویسی بدون نیاز به کد: ابزار برنامه‎‎نویسی گوگل به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت

  • توسط پوریا اسدی
  • ۲۷/۰۳/۱۳۹۷
  • ۰

با وجودی که برنامه نویسی به یک حرفه اصلی تبدیل شده است، استخدام برنامه نویس برای کدنویسی برنامه هنوز هم برای کسب و کارهای کوچک هزینه ی گزافی دارد. تعدادی از برنامه‌های ایجاد کننده‌ی برنامه‌های  اندروید Drag & Drop در بازار وجود دارد، اما نتایج آنها تا به حال به پاداشی نرسیده است.

گوگل در نهایت از ابزار بتا برای توسعه نرم افزار App Maker خود استفاده کرد. طبق گفته گوگل، هدف این محیط توسعه این است که برای تیم‌ها ” سرعت بخشیدن به گردش کار و ایجاد فرایندهای بهتر” را آسان کند.

بر اساس تخمین‌های شرکت، این ابزار می‌تواند هر برای کارمند ۷٫۵ ساعت را در هفته ذخیره کند که بیش از یک هفته زمان ناهار خورن است.

تا به حال این ابزار در نسخه‌ی بتای خصوصی بوده است؛ در حال حاضر هر توسعه دهنده می‌تواند آن را امتحان کنید و برنامه‌های کاربردی را با سهولت ایجاد کنید. برای دسترسی به این ابزار، به G Suite Business یا اشتراک Enterprise نیاز است؛ همچنین برای مشتریان G Suite for Education نیز در دسترس خواهد بود.

از زمان عرضه اولیه آن، گوگل ویژگی‌های جدید و پیشرفت‌هایی را در برنامه ساز اضافه کرده است. در حال حاضر، پشتیبانی داخلی برای Cloud SQL و مدل پایگاه داده شخصی را ارائه می‌دهد.

توسعه دهندگان همچنین می‌توانند App Maker را به تقریبا تمام سرویس‌های  گوگل متصل کنند و برنامه‌ها را قوی‌تر کنند. بدون شک می‌توان گفت مدیران G Suite کنترل کاملی بر کاربران برنامه، معیارها، مجوز‌های OAuth و غیره دارند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس