شایعه: حذف اسکنر اثر انگشت در Galaxy Tab S4؛ یک قابلیت دیگر جایگزین شد!

شایعه: حذف اسکنر اثر انگشت در Galaxy Tab S4؛ یک قابلیت دیگر جایگزین شد!

مدتی پیش شایعه‌ها و اخبار غیررسمی از نبود اسکنر اثر انگشت در تبلت سامسونگ Galaxy Tab S4 خبر دادند که باعث تعجب خیلی‌ها شد؛ اما نبود این قابلیت در این تبلت پرچمدار، نوید وجود یک قابلیت امنیتی جایگزین را می‌داد. با تکفارس همراه باشید.

در سایت طرفداران سامسونگ (sammobile.com)، با بررسی نرم‌افزار Galaxy Tab S4 به یک تصویر برخوردند که بسیار مشابه با تصاویر و انیمیشن‌هایی است که در اولین راه‌اندازی یک گوشی هوشمند با آن‌ها برخورد می‌کنیم. این تصویر، همان‌گونه که در بالا مشاهده کردیم، ظاهرا چگونگی تنظیم قفل چهره یا قفل عنبیه را به کاربر نشان می‌دهد. با توجه به این تصویر ظاهرا سامسونگ قصد دارد، همان‌گونه که در گوشی‌های Galaxy S9 و Galaxy S9+ از این شرکت دیدیم، از فن‌آوری اسکنر هوشمند صورت استفاده کند. این اسکنر هم‌زمان هم عنبیه و هم چهره‌ی کاربر را بررسی می‌کند.

همان‌طور که گفته شد، این اسکنر می‌تواند هر دو مورد عنبیه و چهره‌ی کاربر را به صورت جداگانه ولی هم‌زمان بررسی کند و اگر به هر دلیلی، مثلا تابش شدید آفتاب، از اسکن عنبیه ناتوان ماند، اقدام به بررسی چهره‌ی فرد می‌کند.

البته لازم به ذکر است به صورت رسمی نبود اسکنر اثر انگشت تأیید نشد ولی از آن‌جا که این تبلت دکمه‌ی فیزیکی پایین صفحه و اسکنر اثر انگشت درون صفحه ندارد، پس به نظر می‌رسد که شایعه‌ها و اخبار غیررسمی صحت دارند.

تصمیم به حذف کامل فن‌آوری اثر انگشت در این تبلت، واقعا یک اقدام جسورانه از سامسونگ به حساب می‌آید. استفاده از اسکنر عنبیه‌ی جدید می‌تواند تجربه‌ی راحت و امن‌تری برای کاربران به ارمغان آورد یا شاید ممکن است باعث نارضایتی بعضی کاربران نیز بشود.

شایعات می‌گویند که این شرکت قصد دارد Galaxy Tab S4 را در انتهای آگوست (آخر مرداد یا اوایل شهریور) و در نمایشگاه IFA 2018 به نمایش بگذارد. البته ما در همان ماه ولی زودتر از این تاریخ شاهد معرفی Galaxy Note 9 خواهیم بود و علاوه بر این‌ها، احتمالا مراسم رونمایی از Galaxy Watch را در همین حدود برگزار شود.

نظر شما در مورد این تصمیم سامسونگ چیست؟ آیا می‌تواند جرقه‌ای برای حذف اثرانگشت در صنعت گوشی‌های هوشمند باشد؟ در مورد معرفی‌های این شرکت در ماه آگوست چه نظری دارید؟

0

ارسال یک دیدگاه