چگونگی فعالسازی فیلتر رنگ آبی صفحه نمایش

  • توسط سید محمد معلمی
  • ۳۱/۰۴/۱۳۹۷
  • ۰

در سالیان اخیر، مدت زمان و کیفیت خواب انسانها به شدت کاهش یافته است که می‌توان گوشی‌های تلفن همراه را مهمترین دلیل این اتفاق ناگوار دانست. هنوز هم دانشمندان و پزشکان در مورد تأثیرات مخرب خیره شدن به نور صفحه نمایش گوشیها در شب و خصوصاً تاریکی در حال تحقیق هستند. از سویی دیگر، شرکت‌های تولیدکننده موبایل نیز قصد دارند تا با افزودن امکانات متعدد به محصولاتشان، تا جایی که می‌توانند این تأثیرات ناخوشایند را کاهش دهند تا نور صفحه نمایش کمتر مضر واقع شود. آنها امیدوارند تا با افزودن ویژگیهای متعدد سبب شوند تا انسانها مانند دوران پیش از ظهور گوشی‌های هوشمند، خواب راحتی داشته باشند.

شاید برایتان جالب باشد و شاید از این نکته نیز تابحال آگاه نبوده‌اید ولی سیستم عامل‌های iOS و اندروید قابلیتی دارند که باعث می‌شود در تاریکی نوعی فیلتر را فعال نمایید تا تأثیر مخرب خیره شدن به صفحه نمایش را کاهش دهد. با تکفارس همراه باشید تا با چگونگی فعالسازی این قابلیت کاربردی آگاه شوید.

چگونگی استفاده از ویژگی شیفت شب در آیفون

ویژگی شیفت شب که در نسخه ۹٫۳ سیستم عامل iOS معرفی شد، باعث خواهد شد تا برای نور آبی صفحه نمایش یک نوع فیلتر به وجود بیاید که حرارت نورها را کاهش دهد. برای روشن کردن این ویژگی، به ترتیب به زیر کارهایی که لازم است را انجام دهید.

Settings > Display & Brightness > Night Shift

تنظیمات > صفحه نمایش و روشنایی > شیفت شب

پیشنهاد ما این است که گزینه زمانبندی آن را فعال نمایید زیرا احتمال فراموش کردن آغاز و پایان این ویژگی بسیار زیاد است. جالب اینجاست که شما می‌توانید به جای انتخاب ساعات مشخص، غروب و طلوع خورشید را به ترتیب برای آغاز و پایان شیفت شب تنظیم نمایید تا iOS بر اساس مکان زندگی شما، ساعات را مشخص کند.

چگونگی استفاده از فیلتر آبی صفحه نمایش در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

اکثر گوشی‌های گلکسی شرکت سامسونگ هم‌اکنون دارای گزینه فیلتر آبی رنگ صفحه نمایش هستند. سریعترین راه برای دستیابی به این قابلیت این است که از طریق نوار اعلان، بخش تنظیمات سریع را اجرا کنید. یکی از گزینه‌هایی که وجود دارد، فیلتر رنگ آبی است و می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا فعال شود. این قسمت را می‌توانید از طریق زیر اجرا کنید.

Settings > Display > Blue light filter

تنظیمات > صفحه نمایش > فیلتر نور آبی

شما می‌توانید شفافیت را با استفاده از کشیدن نقطه موجود کم و زیاد نمایید. به علاوه، امکان شخصی‌سازی ساعات فعال بودن این گزینه نیز وجود دارد. همچنین شما می‌توانید طلوع و غروب خورشید را به عنوان آغاز و پایان این قابلیت تعیین کنید.

چگونگی استفاده از ویژگی نور شب در گوشی پیکسل

در گوشی‌های پیکسل گوگل و برخی دیگر از گوشی‌های اندرویدی که نسخه سیستم عامل آنها ۸٫۰ به بالا می‌باشد، می‌توانید از مسیر زیر گزینه نور شب را فعال کنید.

Settings > Display > Night Light

تنظیمات > صفحه نمایش > نور شب

همچون iOS و گوشی‌های گلکسی سامسونگ، گزینه زمانبندی این قابلیت در گوشی‌های پیکسل و برخی دیگر از گوشی‌های اندرویدی دیگر نیز فراهم شده است. به علاوه، شما می‌توانید شدت نور شب را در این دستگاهها نیز کم و زیاد کنید.

چگونگی استفاده از فیلتر آبی رنگ در دیگر گوشیهای اندرویدی

دیگر تولیدکنندگان گوشی‌های تلفن همراه اسامی مختلفی برای فیلتر آبی رنگ ابداع کرده‌اند ولی اکثراً از همین عبارت استفاده می‌نمایند. معمولاً می‌توانید برای دسترسی به این گزینه، از قسمت تنظیمات سریع گوشی استفاده نمایید و برای زمانبندی آن نیز از بخش تنظیمات صفحه نمایش اقدام کنید.

ال‌جی، این قابلیت را Comfort View (حالت استراحت)، اچ‌تی‌سی و وان‌پلاس آن را Night Mode (حالت شب) و هوآوی آن را Eye Care (مراقبت از چشم) نامیده‌اند. همچنین موتورولا نیز از عبارت Night Display (صفحه نمایش شب) و شیائومی هم از Reading Mode (حالت مطالعه) استفاده است.

شاید شما از کسانی باشید که گوشیتان گزینه حالت فیلتر آبی رنگ صفحه نمایش را ندارد. در این حالت چه باید کرد؟

برای این دسته افراد، همیشه نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارند که بهترین اپلیکیشن اندرویدی، Twilight نام دارد.

شما برای اینکه از فیلتر آبی رنگ صفحه نمایش در گوشی بهره ببرید، از گزینه خودِ گوشی استفاده می‌کنید یا نرم‌افزار دیگری را نصب نموده‌اید؟ نظرات خود را با دیگران در انتهای خبر به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس