اسمارتفونهای تیزن سامسونگ و تقابل گوگل با سامسونگ در سال ۲۰۱۳؟

اسمارتفونهای تیزن سامسونگ و تقابل گوگل با سامسونگ در سال ۲۰۱۳؟

اسمارتفونهای مبتنی بر تیزن سامسونگ 2013 عر ضه خواهد شد.


بالاخره پس از تایید و تکذیبیه های فراوان، سامسونگ قصد دارد اولین اسمارتفونهای مبتنی بر سیستم اوپن سورس Tizen تیزن را اوایل 2013 راهی بازار کند. بر اساس اخبار منتشره در روزنامه یومی یوری ژاپن، شرکت مخابراتی DoCoMo گفته سال 2013 بر اساس پلتفروم جدید تیزن اسمارتفونهای جدید را عرضه خواهد کرد.

دوکومو برای عرضه این اسمارتفون با سامسونگ قرارداد همکاری و مشارکت دارد. البته این گزارش تاریخ عرضه و جزییات فنی اسمارتفون را مشخص نکرده است.
بسیاری پلتفورم تیزن را رقیب آینده اندروید می دانند و با سرمایه گذاری روی آن می خواهند با آندروید رقابت کنند.
البته سامسونگ در نمایشگاه موبایل ورد اسپانیا در فوریه 2013 تلاش دارد تا روی گلکسی اس 4 سرمایه گذاری کند ولی شایعه شده که تیزن را نیز رونمایی خواهد کرد.
واقعیت این است که گوگل با خریدن موتورولا موبیلیتی و ساخت و عرضه نکسوس سعی کرده از سامسونگ مستقل شود و کارشناسان می گویند حالا که گوگل چنین قصدی دارد، چرا سامسونگ این کار را انجام ندهد.
بنابراین در سال 2013 ممکن است شاهد روبرو شدن گوگل و سامسونگ هم باشیم و هر چند سامسونگ کمک زیادی به گوگل کرده تا سازنده اسمارتفون شود، ممکن است این دوستی ها روزی تبدیل به رقابت شود و هر دو رو در روی هم قرار گیرند.
گوگل هر چند اندروید را روی لینوکس سوار کرده و با آن ساخته است اما هنگام مقابله با ایسر زمانی که قصد عرضه اسمارتفون در چین را داشت و گوگل کمپانی ایسر را تهدید به قطع روابط کرد، همگان فهمیدند که آندروید واقعا آزاد و اوپن سورس نیست ولی تیزن کاملا باز بوده و همگان می توانند از آن استفاده کنند.
تیزن چند پلتفورمی و کد باز بوده که دعوای حقوقی نخواهد داشت و همه نوع ابزار مانند تبلت، تلویزیون هوشمند، اسمارتفون و … را با اپ های اچ تی ام ال پشتیبانی می کند.
به همین خاطر سال 2013 ممکن است سال رودررویی سامسونگ و گوگل بر سر پلتفورم باشد.

منبع : خبر آنلاین

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید