نام های تجاری،چه ویژگی هایی دارند ؟

 • توسط حامد زاهدی
 • ۱۲/۱۰/۱۳۹۱
 • ۴

نام های تجاری،چه ویژگی هایی دارند ؟

دستگاه هایی که انتخاب میکنید نشان از خلق و خوی شما دارند،زیرا مارک های مختلف دارای ویژگی های متفاوت و مشخصی هستند.در این مقاله نگاهی می اندازیم به برندهای مختلف و خواهیم دید که اگر آنها انسان بودند چه اتفافی می افتاد! از زیبایی خیره کننده و تکبر دیوانه وار اپل گرفته تا پا گرفتن ” توکیو فلش ” و شکوه تنزل یافته ی نوکیا ..

 

1- اپل

مانند یک کشیش کالیفرنیایی در ردای سفید به اینطرف و آن طرف میرود که نشان از ارامش اخروی و تمرکز او بر خلوص و پاکی دارد.با این حال،به دلیل اینکه خودش بهتر میداند و اصرار دارد راهی که میرود تنها راه درست و ممکن است،مردم در واقع به این تصور رسیده اند که اپل در واقع یک متکبر وسواسی است !

 

2 – نوکیا

ستاره راک فناوری که دیگر دورانش به اتمام رسیده است.هنوز در گذشته گیر افتاده و دیگر از دوران شکوه و عظمت خود دور شده است.هر محصول جدیدی که ارائه میکند در ابتدا به عنوان چیزی که گذاشته را تداعی میکند ،به ان نگاه شده ، و بعد هم به فراموشی سپرده میشود.اما هنوز هم در نیم کره ی جنوبی طرفداران زیادی دارد.

 

 

3 – نینتندو

خوب میداند که چطور خود را از قید و بند رها کرده و سرگرم کند،اما این سرگرمی همیشه برای خانواده ها مناسب بوده است.به قول معروف،اگر بدن و ذهن خود را وضعیتی متعادل حفظ کنید و آن وقت است که همیشه به کار خواهید آمد؛این همه به لطف بیش از 26 سال تجربه است.

 

 

4 – بلک بری

کسی که کار خود را به عنوان یک تاجر قاطع شروع کرد ، چند سال گذشته را به خواندن جزواتی گذرانده که توسط عالیجناب ” اپل ” منتشر شده بود و سعی داشته از روشی که وی به کار برده به نفع خود استفاده کند.با این حال هنوز هم همه ان را به عنوان یک شریک تجاری قابل اطمینان می شناسند.

 

5 – Bang & Olufsen

وضعیت خوبی دارد،منحصر به فرد بوده و قیمت بالایی دارد و هیچوقت هم از قیمتش کم نمی شود..ولی هیچکس نمیداند واقعا کارش چیست ! با عبارت دیگر،یک ” مشاور خیالی ” است که از سوی ثروتمندان بیکار استخدام شده است!

6 – توکیو فلش

مانند شرکت کننده ای در یک مسابقه ی تلویزیونی وحشتناک در دهه 80 ، میتوان گفت کمی دیوانه است ! در ابتدا،کاربران خوش شانس از روش استثنایی اش لذت می برند،اما بعد از ساعت ها سر و کله زدن ، در آخر کلافه و عصبانی خواهند شد!

 

 

7 – سونی

راه خودش را خوب بلد است و در هرچیزی یک دستی دارد . با این وجود محصولا گران قیمت سونی و خودداری از استفاده ی ایده های  دیگران  باعث شده که بسیاری از آشنایان قدیمی به سراغ سامسونگ یا ال جی بروند !

8 –  دل

واقعا کسل کننده است، سوء تفاهم نشود ولی هر آنچه که به فکرش رسیده را اجراکرده است ولی کماکان هیچ چیز هیجان انگیزی ندارد.اما با این همه اوصاف ، کار خودش را انجام میدهد.

 

9 – اچ تی سی

اهل کجاست ؟ در مدرسه بچه ی خیلی ساکتی بوده و یک روز مشخص شد که یک بدنساز موفق بوده ! به شش زبان تسلط دارد وبه تازگی یک رمان پر فروش هم نوشته است!

 

10 – گوگل

علامه دهر است و همه از آن وحشت دارند ! و در عین حال خیلی به هم وابسته هستند و همچنین در زمینه ی نقش هم کارش حرف ندارد !

 

قبلی «
بعدی »

حامد زاهدی هستم ، سال سوم انسانی و در آبادان ساکنم.از نویسندگی خوشم میاد و در ترجمه متون انگلیسی تخصص خاصی دارم.

۴ دیدگاه‌ها

 1. الان دقیقا توضیحات htc چه معنی میده؟

  • با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز.

   توی این مقاله بیشتر سعی شده به صورت کنایه و استعاره برندها رو بررسی کرد.

   وقتی می گوییم از اهل کجاست و بچه ی خیلی ساکتی بوده ، منظور این است که قبل از زمان انتشار ادعای زیادی نداشته و توسعه دهنده گانش آروم و آهسته به ساخت و مراحل اچ تی سی می پرداختند.
   بدنساز بوده : به خاطر طرز زیبای طراحی که داره به یه بدنساز تشبیه شده.
   به شش زبان تسلط دارد یعنی : از شش زبان پشتیبانی میکنه البته الان از بیشتر زبان ها پشتیبانی میکنه

   نظر بسیار خوبی بود،ممنون از اینکه برای خوندن این مطلب وقت گذاشتید.

 2. Voila
  This isn’t how it has to be
  but it will
  I admire you
  Remember me
  I’m from nowhere

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس