دستگاه منعطف سامسونگ ممکن است دو برابر دستگاه رقیب، قیمت داشته باشد

دستگاه منعطف سامسونگ ممکن است دو برابر دستگاه رقیب، قیمت داشته باشد

کمپانی های بزرگ و محبوب چینی مانند اوپو و شیائومی، در کنار تمام فعالیت های شان برای بازار تکنولوژی یک ماموریت دیگر تیز برای خود تعریف کرده اند و آن نیز پیدا کردن راهی برای فراهم کردن تولیدات عمده صفحه نمایش های خمیده است. ادامه خبر را در تکفارس بخوانید

چند وقتی است که شایعات اسمارتفون های خمیده در اطرف دو کمپانی بزرگ Oppo و Xiaomi نیز بالا گرفته است و حتی کار به جایی رسید که شیائومی ممکن است برای تولیدات خودش، خط تولید صفحه نمایشش را در شرکت خودش راه اندازی کند و به دنبال پیاده کرده چنین تئوری بزرگی است. دیروز یک خبرگزاری کره ای اعلام کرد که isolated LG آماده است برای تمام برند های بجز سامسونگ، صفحه نمایش های خمیده تولید کند و آن ها را ازین نظر تامین کند ولی بنظر می رسد که بازار چین به طور کلی برنامه دیگری برای کمپانی های خود دارد و احتمالا این مسئولیت به عهده یک کمپانی چینی به نام BOE خواهد بود که یکی از بزرگترین کمپانی های تولید پنل LCD است.

همانطور که می دانید کمپانی ها هوآوی، شیائومی و اوپو به صورت فعال به دنبال ساخت دستگاه هوشمند خمیده هستند ولی در این میان شیائومی است که علاقه دارد نام خود را به عنوان اولین سازنده در ذهن ها ثبت کند. البته که سامسونگ و هوآوی راه زیادی را طی کرده اند و روی کاغذ از شیائومی جلوتر هستند ولی با این حال جسارت شیائومی پایان ناپذیر است. نکته ای که در این رقابت باید به آن اشاره کنیم، فراموش شدن خط میان رده سامسونگ است که در هیاهوی دستگاه های خمیده و اسمارتفون های پرچمدار درحال ضعیف تر شدن است که این قضیه نیز عواقب ناخوشایندی را برای کمپانی درپی خواهد داشت.

صحبتی که این چند سال در دنیای تکنولوژی مطرح شده این است که، سامسونگ قصد دارد دستگاهی را روانه بازار کند که به هیچ عنوان ضعف خاصی را به دوش نکشد و بسیار سر این مساله حساس است چرا که این اولین دستگاه خمیده جهان خواهد بود و همیشه در فکر ها باقی خواهد ماند، به همین دلیل است که سامسونگ بار ها معرفی یا شایعات راجع به این دستگاه را به تعویق انداخته و قولی به هوادارانش نداده، البته ترس دیگر سامسونگ نیز کمپانی های چینی هستند که اصلا دوست ندارد این رقابت را به آن ها ببازد.

دستگاهی که سامسونگ به دنیال ساخت آن است که پیشتر نیز با نام هایی مانند Galaxy X/F خطاب می شد احتمالا قرار است قیمتی نزدیک به ۱۸۰۰ دلار داشته باشد، ولی در سمت رقیب،شیائومی، قرار است دستگاهی با طراحی خاص معرفی شود که هزینه ای تقریبا نصف دستگاه سامسونگ را دربر بگیرد. راجع به هوآوی هم خبری به بیرون درز نکرده که چه سیاستی را در قبال دستگاه هوشمندش اتخاذ کرده است و باید منتظر باشیم تا قیمت اسمارتفون اش مشخص شود.

کمپانی های چینی قصد دارند سیاستی را در پیش بگیرند که کمپانی شان فقط به عنوان یک تولید کننده اسمارتفون های ارزان قیمت به شمار نرود و دستگاه هایی مانند Mi Mix، Find X و Vivo NEX را به بازار ارائه دادند که موفقیت نسبی ای را نیز در پی داشت و حالا می خواهند با معرفی یک دستگاه خمیده به دنیا نشان دهند که خلاقان واقعی چه کسانی هستند و به نظر می رسد که این رقابت از پیش آغاز شده است.

نظر شما کاربران تک‌فارس در رابطه با این موضوع چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه