Huawei تا نیمه ۲۰۱۷ بیشترین تعداد گوشی با طراحی خاص دوربین جلو(Notch) را به فروش رسانده است

اخبار ، تکنولوژی ، موبایل و تبلت ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

چند روز پیش بود که خبر اینکه هوآوی در ارسال گوشی به اقصا نقاط جهان یا به اصطلاحی شیپمنت، توانسته از اپل جلو بزند و مقام دوم را کسب کند، حالا هوآوی در بخش دیگری نیز از اپل پیشی گرفته است. ادامه خبر را در تکفارس دنبال کنید.

برخلاف حضور کمرنگ هوآوی در بازار مهم آمریکا، هوآوی همیشه توانسته با حضور پررنگ تر در بازار های دیگر مانند شرق آسیا و خاورمیانه ، فروش ضعیفش در ایالات متحده را جبران کند و حالا خبر رسیده که هوآوی در فروش گوشی هایی با طراحی ناچ ( حاشیه بالا که مربوط به دوربین جلو است) از اپل نیز پیشی بگیرد. اگر بخاطر داشته باشید اپل اولین شرکتی بود که با معرفی آیفون X ، این نوع طراحی را جا انداخت و آن را به بازار معرفی کرد.

این اطلاعات امروز جمع آوری شده اند که در نیمه سال ۲۰۱۸، هوآوی با ارسال و حمل و نقل ۲۵٫۴ میلیون اسمارتفون که طراحی ناچ را درون صفحه نمایش خود می دیدند، رتبه اول را از اپل که ۲۰٫۷ میلیون گوشی را به فروش رسانده، بگیرد. حالا اپل رتبه و جایگاه دوم را در اختیار دارد و توسط شرکت های Oppo، Vivo و Xiaomi تعقیب می شود.

به طور کلی اگر بخواهیم آمار را برانداز کنیم می بینیم که ۸۶٫۱ میلیون گوشی با طراحی ناچ توسط صنعت و کمپانی های اسمارتفونی به فروش رسیده است که این آمار فقط مربوط به شش ماه سال ۲۰۱۸ است. هوآوی به تنهایی توانسته بیشتر از ۱۰۰ میلیون گوشی را به اطراف دنیا ارسال کند که با یک برانداز می بینیم تقریبا از هر ۴ اسمارتفونی که هوآوی ارسال کرده یکی از آن ها دارای طراحی ناچ بوده است.

منبعی که این خبر و اطلاعات را اعلام کرده همچنین راجع به پنل های a-Si LCD نیز تحقیقاتی نشان داده که نشان می دهد تقریبا ۴۲ درصد اسمارتفون های به فروش رسیده در شش ماه سال ۲۰۱۸ ازین تکنولوژی بهره می برند. پنل های LTPS LCD نیز ۳۶ درصد بازار را با ۳۴۰ میلیون اسمارتفون در اختیار گرفته است و صفحه نمایش های AMOLED نیز توانسته اند ۲۰۰ میلیون گوشی یا به عبارتی دیگر ۲۱ درصد سهم بازار را ازآن خود کنند.

نظر شما کاربران تک‌فارس در رابطه با این موضوع چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید