آیا حمله ویروسی به کامپیوترهای TSMC موجب تاخیر در زمان عرضه آیفون‌های ۲۰۱۸ خواهد شد؟

  • توسط میر مهدی حامی
  • ۱۴/۰۵/۱۳۹۷
  • ۰

TSMC شرکت تولید کننده چیست A11 Bionic اپل است که در حال حاضر در آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس وجود دارند. همچنین اپل تولید چیپست‌های A12 خود برای سه مدل جدید آیفون ۲۰۱۸ که در ماه آینده رونمایی خواهند شد را به این شرکت سپرده است. TSMC در روز گذشته مجبور شد تا برخی از کارخانه‌های خود را به دلیل حملات ویروسی به آن‌ها تعطیل کند. اما آیا این حمله ویروسی موجب به تاخیر افتادن زمان عرضه آیفون‌های امسال خواهد شد؟ برای پاسخ این سوال در ادامه با تکفارس همراه باشید.

با وجود بالا بودن میزان تولید تراشه A12، بدیهی است که زمان خوبی برای مورد حمله قرار گرفتن رایانه‌های TSMC نبوده، به ویژه از آنجایی که ما فقط چند هفته تا رونمایی از آیفون‌های جدید فاصله داریم. این شرکت توانست جلوی گسترش ویروس را بگیرد، اگرچه برخی از ابزارهای تولیدی آن تحت تأثیر قرار گرفتند. میزان خسارت در هر کارخانه متغیر است و نتایج ارزیابی کامل تا دوشنبه منتشر خواهد شد. در حالی که TSMC برخی از بخش‌هایی که تحت تاثیر قرار گرفته بودند را دوباره فعال کرده است، بخش‌های دیگر حداقل تا فردا فعال نخواهند شد.

این اولین باری است که روند تولید در TSMC تحت تاثیر یک ویروس کامپیوتری قرار گرفته است و اثرات آن بر روی شرکت و آیفون‌های اپل مشخص نیست. خطوط مونتاژ می‌بایست قبل از شروع به کار آماده شوند، بنابراین مشخص نیست که این خطوط چه زمانی دوباره با سرعت کامل خود کار خواهند کرد. درست مانند سال گذشته، امسال نیز TSMC به تنهایی مسئول تولید تراشه‌های مورد استفاده در آیفون‌ها خواهد بود. اپل در گذشته از تراشه‌های تولد شده توسط شرکت رقیب خود یعنی سامسونگ نیز استفاده می‌کرد. لازم به ذکر است که اپل خودش این قطعات را طراحی می‌کند و سپس به سراغ شرکت‌هایی با زیرساخت لازم برای تولید این قطعات مانند TSMC یا سامسونگ می‌رود.

لورا هو، مدیر مالی این شرکت همچنین اظهار داشت: TSMC قبلا نیز مورد حمله ویروس‌ها قرار گرفته بود، اما این اولین بار است که حمله ویروسی خطوط تولید ما را تحت تاثیر قرار داده است.

به نظر می‌رسد که تا به این لحظه شخص یا سازمانی که مسئول آلوده سازی رایانه‌های TSMC است شناسایی نشده است.

نظر شما در مورد این حمله ویروسی چیست؟ لطفا نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

0
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

برنامه ها

تلگرام تکفارس