با ویژگی جدید الکسا هیچ سوال بی‌پاسخ نمی‌ماند

با ویژگی جدید الکسا هیچ سوال بی‌پاسخ نمی‌ماند

- دراخبار تکنولوژی

آمازون در یک حرکت تکاملی دیگر در رقابت هوش مصنوعی بین آمازون و گوگل، در این هفته تأیید کرده است که یک ویژگی جدید به نام «Answer Update»، الکسا را ​​قادر می‌سازد تا هنگامی‌ که پاسخی را نمی‌داند از آن رد شده و زمانی که پاسخ را یافت به کاربر اطلاع بدهد. فقط سوالات واقعی لطفا، ما فکر نمی‌کنیم عاقلانه باشد که از یک ربات بپرسید ایا شما را دوست دارد و بگذارید تا روی این مسئله کار کند. ما قبلا فیلم آن را دیده‌ایم.

این ویژگی برای اولین بار توسط Voicebot کشف شده است. آمازون می‌گوید این ویژگی جدید راهی برای گسترش نمودار دانش الکسا است و یک پایگاه اطلاعاتی حاوی اطلاعات و داده‌های عمومی‌است که دستیار هوشمند برای پاسخ به سوالات روزمره از آن استفاده می‌کند.

پیش از این، الکسا به کاربران پاسخ‌هایی مانند «من این را نمی‌دانستم، اما همیشه در حال یادگیری هستم» یا «با عرض پوزش، من این سوال را درک نمی‌کردم» می‌داد. از این به بعد الکسا به صورت جدیدتر و دقیق‌تر خواهد گفت که “اگر شما یک سوال از من بپرسید و جواب آن را نمی‌دانستم . بعدا جواب را پیدا می‌کنم و به شما اطلاع خواهم داد.”

این یک ضربه دیگر بر گوگل هوم است، که درحال رقابت برای رسیدن به جایگاه آمازون در سهم بازار است. با این حال، بررسی اخیر توسط AdWeek نشان می‌دهد با توجه به تخصص گوگل در هوش مصنوعی، گوگل هوم شش برابر بیشتر نسبت به الکسا سوالات کاربران را پاسخ می‌دهد. در این آزمون که از ز۳۰۰۰ سوال حقوقی استفاده شده بود.

Tony Reid، معاون آمازون در Alexa Experience و Echo Devices Group، به NBC گفته است که این شرکت در تلاش است تا هوش مصنوعی را بیشتر شبیه “انسان” کند.

رید گفت:

بسیاری از مردم از الکسا سوالاتی پرسیده‌اند که بعضی از این سولات نیازی به پاسخی نداشتند. “الکسا، من عاشق تو هستم، الکسا، من تنها هستم، من ناراحت هستم،  من خوشحال هستم “ما واقعا در مورد برخی از پاسخ‌ها با ملاحظه بودیم . مثلا اگر کسی بپرسد ” من افسرده شده‌ام. چگونه از پس آن بربیایم؟” دستگاه شما را شاد و آرام خواهد کرد.

رید همچنین گفت:

در واقع تا زمانی که  از دستگاه استفاده نکنید، نمی‌دانید با چه چیزی روبرو هستید.

وی همچنین اشاره کرد که شخصی سازی، تمرکز بعدی الکسا است.

0

ارسال یک دیدگاه