قوانین سخت‌گیرانه‌ اتحادیه‌ی اروپا برای یکسان‌سازی ورودی شارژرهای گوشی‌های هوشمند

قوانین سخت‌گیرانه‌ اتحادیه‌ی اروپا برای یکسان‌سازی ورودی شارژرهای گوشی‌های هوشمند

بعد از ناتوانی شرکت‌های تکنولوژی در رسیدن به یک استاندارد مشترک در نوع ورودی شارژرِ گوشی‌های هوشمند، اتحادیه ی اروپا با تصویب قوانین جدید وارد عمل شد.

طبق قراردادی که سال ۲۰۱۱ در همین راستا به‌تصویب رسیده‌بود، شرکت‌های تولید‌کننده‌ی گوشی‌هوشمند از جمله Apple، Nokia، Sony Ericsson و Motorola تنها مجاز هستند که شارژرهایی از نوع microUSB را با یک استاندارد مشخص تولید‌کنند تا از هدر رفت برق اضافی جلوگیری رود.

ایده‌ی اولیه برای همگانی‌کردن استاندارد microUSB در شارژرها از سال ۲۰۰۹ شروع شد تا به این صورت امکان شارژ گوشی‌های هوشمند با شارژر‌های یکسان فراهم شود و دیگر نیازی به تعویض شارژر به‌خاطر ناسازگار‌بودن گوشی‌هوشمند نباشد. علاوه بر این هزینه‌های ساخت شارژرها و آسیب های محیط زیستی ناشی از شارژرهای بلا‌استفاده نیز کاهش پیدا می‌کند.

این تا ۲ سال بعد از ۲۰۱۱ ادامه داشت و در چند مرحله تا سال ۲۰۱۴ نیز تمدید شد اما نتوانست شرکت‌های تکنولوژی را وادار به استفاده از این استاندارد کند.

اگر کمپانی‌ها در سال ۲۰۱۴ ورودی های microUSB را در طراحی شارژرهای خود وارد میکردند، ممکن بود این تصمیم باعث به تأخیر‌افتادن استفاده از ورودی‌های USB-Type C در محصولاتشان می‌شد.

به‌همین‌دلیل اتحادیه ی اروپا با تصویب قوانین سخت‌گیرانه تصمیم دارد تا تمام شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌هوشمند را به سمت استفاده از استاندارد مشخصی در شارژرها هدایت کند. البته تا به امروز تنها شرکت اپل به این قرارداد عمل کرده است و باقی شرکت‌ها به‌صورت از ورودی USB-C در شارژرها استفاده می‌کنند.

0

ارسال یک دیدگاه