ظاهر کره زمین در زمان دایناسورها را ببینید

ظاهر کره زمین در زمان دایناسورها را ببینید

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که کره زمین پیش از حضور انسانها و تخریب محیط‌ زیست، یعنی زمان دایناسورها چگونه بوده است؟

اخیراً یک وب‌سایت به نام Ancient Earth Globe با رابط کاربری سه بعدی امکانی را فراهم کرده تا کاربران بتوانند دنیا را در زمان دایناسورها مشاهده کنند. به علاوه، آنها می‌توانند این کره خاکی را طی دوره‌های مختلف جغرافیایی، مثلاً از ۷۵۰ میلیون سال پیش تا امروز، در یک چشم به هم زدن ببینند.

این وب‌سایت برای شما این امکان را فراهم کرده تا همانگونه که کره زمین به آرامی در حال چرخش است، آن را مشاهده کنید و یا روی آن زوم کرده تا بتوانید جزئیات بیشتری از دریاها، اقیانوس‌ها و سرزمین‌ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین برای مشاهده بهتر، یک گزینه نیز وجود دارد تا ابرها را حذف نمایید.

به ۱۵۰ میلیون سال پیش برگردید تا بتوانید کره زمین در دوران ژوراسیک را ببینید. در آن بازه زمانی، مارمولک‌های نخستین به خوبی قابل مشاهده هستند. همچنین پستانداران نیز کم‌کم در حال گسترش نسل بودند و در نهایت، دایناسورها حکمرانان اصلی کره خاکی به حساب می‌آمدند.

متأسفانه، در تصویر موجود از کره زمین، نمی‌توان موجوداتی که در آب و یا خشکی زندگی می‌کنند را از هم تشخیص داد ولی با این حال، امکان مشاهده جهان در بازه زمانی که شما انتخاب می‌کنید، وجود دارد. یکی از این زمانها، ۵۰ میلیون سال پیش، یعنی دوره تریتاری، یعنی زمانی که شهاب سنگها به زمین برخورد کردند و نسل دایناسورها از بین رفت، می‌باشد.

سپس، پرندگان، خزندگان و پستانداران اولیه (مانند والها) کم‌کم پدیدار شدند. این موجودات توانسته بودند از باران شهاب سنگها جان سالم به در ببرند.

حتماً اگر به جغرافیا و دوره‌های مختلف زمین‌شناسی علاقه‌مند هستید، آدرس سایت معرفی شده را وارد کرده و ببینید که بر کره زمین چه گذشته است.

یکی از نکات جالب در مورد این سایت این است که می‌توانید موقعیت مکانی فعلی خود مانند خانه، مغازه و یا محل کار را در گذشته ببینید و مشاهده کنید که چه وضعیتی داشته است.

2+

ارسال یک دیدگاه