تصاویری از اجزاء درونی گوشی گلکسی Note 9 منتشر شد

تصاویری از اجزاء درونی گوشی گلکسی Note 9 منتشر شد

روز گذشته اخبار بسیاری در رابطه با گوشی گلکسی Note 9 در فضای اینترنت منتشر شد. اگرچه هنوز یک روز کامل از معرفی این گوشی نگذشته، اما تعدادی وبلاگ نویس پرطرفدار در روسیه، گوشی گلکسی Note 9 را به طور کامل باز کرده و اجزاء آن را با نسخه قبلی یعنی گلکسی Note 8 مقایسه کردند و سپس تصاویر آن را در وبلاگ خود قرار دادند. برای جزئیات بیشتر با تکفارس همراه باشید.

همانگونه که می‌دانید، باتری گوشی گلکسی Note 9 ظرفیتی معادل ۴۰۰۰ میلی آمپر دارد اما سامسونگ برای جلوگیری از رخ دادن فاجعه‌ای همانند آنکه برای گلکسی Note 7 اتفاق افتاد، سعی کرده چگالی سلول‌های باتری را تغییر ندهد. این بدین معناست که باتری گوشی گلکسی Note 9 فضای بیشتری نسبت به باتری گوشی گلکسی Note 8 در اختیار می‌گیرد اما با این حال از نظر اندازه تقریبا با یکدیگر همسان هستند. سامسونگ برای انجام این کار، مدار‌های موجود در گلکسی Note 9 را کوچک‌تر کرده تا بتواند باتری بزرگت‌تری را در درون آن جاسازی کند.

قلم S Pen درون گوشی استحکام بیشتری دارد و احتمال شکستن آن کمتر شده است. در صورت خرابی پورت USB-C، راحت‌تر می‌توان آن را جایگزین نمود و به دلیل اینکه دیگر نیازی نیست مادربورد برداشته شود، قیمت آن نسبت به قبل ارزان‌تر شده است. اندازه مادربورد گوشی گلکسی Note 9 مقداری کوچک‌تر مادربورد گلکسی Note 8 شده اما در عوض سایز اسپیکر‌های آن افزایش یافته که در عمل باید صدا را با کیفیت بهتر و بلندتر تولید کند.

جالب‌ترین بخش در مورد اجزاء داخلی گوشی گلکسی Note 9 مربوط به یک صفحه‌ی بزرگ مسی می‌شود. این صفحه به منظور دفع گرما در درون گوشی قرار گرفته است. در حالی که لوله‌های مسی در درون تمامی گوشی‌های بالارده وجود دارند اما اندازه بزرگ این صفحه بدین معنی است که گوشی گلکسی Note 9 مقاومت بیشتری در مقابل گرمای تولید شده توسط تراشه‌ی Soc دارد و در عمل شاهد این خواهیم بود که این گوشی گرمای کمتری نسبت به باقی گوشی‌های هم‌رده تولید می‌کند.

هر چند دو گوشی گلکسی Note 9 و گلکسی Note 8 از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری به یکدیگر دارند اما به طور کلی گوشی گلکسی Note 9 از نظر قطعات داخلی با گوشی گلکسی Note 8 متفاوت است و هزینه‌ی تعویض اجزاء سخت افزاری آن کمتر است و تعمیرات راحت‌تر در آن صورت می‌گیرد. البته ناگفته نماند که ضعیف‌ترین بخش مربوط به گوشی، همچنان صفحه نمایش خمیده‌ی آن است و هنوز جزء بخش‌های گران قیمت گوشی محسوب می‌شود اما با این حال نمی‌توان از جلوه‌ی خاصی که به گوشی می‌دهد، گذر کرد.

نظر شما کاربران تکفارس در رابطه با گوشی گلکسی Note 9 چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه