لنوو مشخصات پردازنده های RYZEN 5 2500X و RYZEN 3 2300X را فاش کرد

لنوو مشخصات پردازنده های RYZEN 5 2500X و RYZEN 3 2300X را فاش کرد

به نظر می‌رسد قبل از اینکه شرکت AMD فرصت انتشار اطلاعات تراشه‌های نسل دوم رایزن را با عنوان Ryzen 5 2500X  و  Ryzen 3 2300X داشته باشد، لنوو (Lenovo) طی اقدامی عجیب اطلاعات این پردازنده‌ها را فاش کرد.

بنابر گزارش Hexus، شرکت لنوو در جریان انتشار مشخصات سخت‌افزاری محصول جدیدش با نام ThinkCenter M725 ، به جزییات این پردازنده‌ها نیز اشاره کرد و با این کار، عملا قانون حق تکثیر و انتشار اطلاعات پردازنده‌های AMD را نقض کرد. البته لنوو سریع واکنش نشان داد و قبل از اینکه افراد بیش‌تری اطلاعات را ببینند، از روی وب‌سایت خود حذف کرد اما این مقدار زمان کافی بود تا کاربران زیادی در وب‌سایت پربازدید لنوو متوجه مشخصات پردازنده‌های جدید رایزن شوند.

طبق اطلاعات منتشر شده، تراشه‌ی Ryzen 5 2500X مجموعا دارای چهار هسته و هشت رشته‌ی پردازشی با فرکانس ۳٫۶ گیگاهرتز خواهد بود که امکان اورکلاک تا ۴ گیگاهرتز را نیز خواهد داشت. همچنین این پردازنده دارای حافظه‌ی کش ۲MB L2 است.

از سوی دیگر، پردازنده‌ی Ryzen 3 2300X نیز دارای چهار هسته و چهار رشته‌ی پردازشی است که سرعت پردازش یا فرکانس آن به ۳٫۵ گیگاهرتز خواهد رسید و مانند پردازنده‌ی دیگر، قابلیت اورکلاک تا ۴ GHz را دارد.

با فرض اینکه این اطلاعات دقیق و معتبر باشند، هردو تراشه، ۳۰۰ مگاهرتز افزایش در سرعت پردازش را نسبت به نسل قبل تجربه خواهند کرد. علاوه بر این، پردازش در Ryzen 5 2500X نیز ۱۰۰ مگاهرتز سریع‌تر انجام می‌شود.

با این حال هنوز قیمت هیچ کدام از این تراشه‌ها مشخص نیست اما میتوان انتظار داشت که ارزشی تقریبا برابر با پردازنده‌های Ryzen 5 2400G و Ryzen 3 2200G داشته باشند که از قیمت ۹۸ دلار در بازار آمریکا شروع شده بودند.

به نظر شما کاربران تکفارس، آیا این پردازنده های نسل جدید AMD میتوانند در بازار رقابت با اینتل موفق ظاهر شوند؟ نظر خود را برای ما ارسال کنید.

0

ارسال یک دیدگاه