توئیتر دیگر از نسخه ۹ و قدیمی‌تر سیستم عامل iOS پشتیبانی نمی‌کند

توئیتر دیگر از نسخه ۹ و قدیمی‌تر سیستم عامل iOS پشتیبانی نمی‌کند

در آخرین بروزرسان مربوط به اپلیکیشن توئیتر که به تازگی منتشر شده، پیامی به نمایش درآمده که به کاربران اعلام می‌کند این نرم‌افزار دیگر از نسخه ۹ و قدیمی‌تر سیستم عامل iOS پشتیبانی نخواهد کرد بنابراین تنها کسانی می‌توانند از ورژن رسمی نرم‌افزار توئیتر استفاده کنند که نسخه iOS آنها ۱۰ و یا بالاتر است. توئیتر هدف از انجام این کار را یکسان‌سازی نرم‌افزاری اعلام کرده تا بتواند در همه زمینه‌ها و پلتفرم‌ها، خدمات و پیشرفت‌های مدنظرش را ارائه دهد و به دست آورد.

پایان پشتیبانی از نسخه ۹ و قدیمی‌تر سیستم عامل iOS

توئیتر می‌گوید: ما می‌خواهیم پیشرفت نرم‌افزاری خود را در همه پلتفرم‌ها حفظ کنیم به همین دلیل دستگاه‌های دارای سیستم عامل iOS نسخه ۹ و قدیمی‌تر، دیگر بروزرسان اپلیکیشن ما را دریافت نخواهند کرد بنابراین برای بروزرسانی به نسخه‌های بالاتر و اطلاع از باگ‌های برطرف شده، گوشی آیفون خود را به iOS نسخه ۱۰ و بالاتر بروزرسانی نمایید.

اگرچه این خبر چندان خوشایندی برای کاربران نسخه ۹ سیستم عامل iOS نیست ولی این اقدام باعث می‌شود تا توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری بتوانند بروزرسانی‌ها و ویژگی‌های جدید را راحت‌تر برای نسخه‌های آتی اپلیکیشن‌های خود عرضه نمایند. آنها همچنین می‌توانند شرایط محصولات خود را بر اساس چارچوب‌های طراحی شده نسخه‌های جدید سیستم عامل‌ها تنظیم کنند و نگرانی‌ها از چگونگی پشتیبانی از کاربران قدیمی‌تر را از بین ببرند.

ضمن اینکه، توئیتر تنها کمپانی نیست که چنین کاری می‌کند. برای مثال، هم شبکه اجتماعی لینکدین و هم اسنپ‌چت تنها از دستگاه‌هایی پشتیبانی می‌کنند که نسخه سیستم عامل آنها iOS 10 و بالاتر است. لازم به ذکر است که فیسبوک و یوتیوب تنها شبکه‌های اجتماعی می‌باشند که از نسخه ۹ و قدیمی‌تر سیستم عامل iOS پشتیبانی می‌نمایند.

شاید برایتان سؤال پیش بیاید که چرا در سیستم عامل اندروید این اتفاق رخ نمی‌دهد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که انجام چنین اقداماتی در محبوب‌ترین سیستم عامل دنیا ریسکی‌تر هستند و اگرچه استفاده از اندروید فراگیرتر است ولی به خاطر تعدد نسخه‌های آن (نوقا، مارماشلو، پای و . . . ) و تعداد زیاد کاربران، امکان پشتیبانی نکردن از نسخه‌های قدیمی این پلتفرم وجود ندارد.

حتی گفته می‌شود که هستند کسانی که همچنان از نسخه‌های ۵ و ۴ اندروید استفاده می‌کنند در حالی که اکثر کاربران iOS، سیستم عامل دستگاه خود را به نسخه‌های جدید بروزرسانی کرده‌اند بنابراین توئیتر نگران کاهش کاربران خود نیست. در واقع و بر اساس آماری که خودِ اپل ارائه داده، تنها ۵ درصد دارندگان گوشی‌های این کمپانی از نسخه‌های ۹ و یا قدیمی‌تر سیستم عامل iOS استفاده می‌کنند.

نگران اجرا شدن اپلیکیشن توئیتر در iOS 9 نباشید

شاید این نگرانی ایجاد شود که آیا اپلیکیشن توئیتر را می‌توان در نسخه ۹ iOS نصب کرد یا خیر. پاسخ به این سؤال مثبت است زیرا تنها اتفاقی که در این میان رخ می‌دهد، عدم دریافت بروزرسانی‌ها توسط این نرم‌افزار می‌باشد.

بد نیست بدانید که نسخه ۹ سیستم عامل iOS در سال ۲۰۱۵ معرفی شد ولی پس از آن زیر سایه نسخه‌های قدرتمندتر یعنی ۱۰ و ۱۱ قرار گرفت. به علاوه، انتظار می‌رود که اپل در پاییز امسال از ورژن ۱۲ سیستم عامل خود نیز رونمایی نماید که در آن صورت نسخه ۹ دیگر از چشم خواهد افتاد.

در این میان، دارندگان گوشی‌های آیفون ۴ اس و قدیمی‌تر هستند که بیشتر ضرر می‌کنند زیرا باید برای دریافت بروزرسانی‌های مربوط به اپلیکیشن توئیتر، نسخه سیستم عامل خود را ارتقا دهند.

اگر شما هم نرم‌افزار دیگری را می‌شناسید که از نسخه ۹ و یا قدیمی‌تر سیستم عامل iOS پشتیبانی نمی‌کند، نام آن را با دیگران در قسمت انتهای خبر به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه