آمازون در حال کار بر روی سرویس رایگان استریم ویدئو برای دارندگان Fire TV است

  • توسط پوریا اسدی
  • ۰۸/۰۶/۱۳۹۷
  • ۰

طبق گفته The Information، آمازون در حال کار بر روی یک سرویس ویدئویی جدید برای افرادی است که یکی از دستگاه‌های Fire TV را دارند. سرویس استریم جدید با تبلیغات همراه خواهد بود و قصد دارد تا تکه‌ای از بازار ۷۰ میلیارد دلاری تبلیغات تلویزیونی را جذب کند. گزارش شده که این سرویس توسط IMDB توسعه یافته ، که متعلق به آمازون است. کانال ویدئوی جدید ممکن است به عنوان Free Dive مام‌گذاری شود.

درآمد حاصل از فروش آگهی آمازون در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بر اساس The Information، تخمین زده می‌شود که درآمد حاصل از این منبع در حدود ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ باشد.

به دست آوردن حداقل چند میلیون بیننده باید برای غول دنیای فروش اینترنتی نسبتا آسان باشد. تقریبا ۴۸ میلیون دستگاه استریم ویدئوی آمازون در خانه‌ی کاربران وجود دارد و ما تصور می‌کنیم بخش مناسب و معقول از کسانی که برخی از انواع Fire TV را دارند، حداقل زمانی که سرویس جدید برای آنها در دسترس قرار بگیرد، یک نگاه مختصر به آن بیاندازند.

این اولین باری نیست که یک شرکت دستگاه‌های استریم ویدئو را به دنیای ایجاد محتوا می‌برد، روکو  کانال Roku را با دستگاه‌های خود ارائه می‌دهد. کانال Roku نیز رایگان بوده و از تبلیغات پشتیبانی می‌کند، ترکیبی تا حدودی متمایز از محتوا را برای افراد بدون اشتراک خدمات محبوبی مثل Amazon Prime Video یا Netflix ارائه می‌دهد.

آمازون ممکن است محتوای جدیدی را نسبت به روکو برای سرویس جدیدش داشته باشد: این شرکت گفته است که با استودیوهای تلویزیونی بزرگ برای صدور مجوزهای برنامه‌های تلویزیونی قدیمی‌ که در شبکه‌هایشان پخش می‌شوند، مذاکره کرده است. آنچه که آمازون میتواند  مجوز آن را بگیرد، بستگی به این دارد که شرکت چقدر مایل است برای آن هزینه کند، اما این واقعیت که آمازون حتی با استودیوهای اصلی صحبت می‌کند، به این معنی است که این شرکت ممکن است چند عنوان جالب را برای جذب تماشاچیان در Fire TV به صورت رایگان به کار بگیرد.

تا آنجا که ما نگران آن هستیم، هر سرویس جدید استریم از آمازون می‌تواند جالب باشد. ما طرفدار Prime Video هستیم و انتظار داریم که این گزینه جدید بتواند مناسب باشد اگر شرکت چندین نمایش خوب را به پلتفرم جدید استریم خود اضافه کند.

در مورد راه‌کارهای آمازون برای جذب مشتریان بیشتر چه فکر می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با تکفارس در میان بگذارید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس