حضور هوش مصنوعی شناسایی موسیقی در بخش جستجوی صوتی گوگل

حضور هوش مصنوعی شناسایی موسیقی در بخش جستجوی صوتی گوگل

- درGoogle, اخبار تکنولوژی

قابلیت شناسایی موسیقیی که به طور زنده پخش می‌شود، اقدام هوشمندانه‌ای از طرف گوگل بود زمانی که در اواخر سال ۲۰۱۷ معرفی شد، اما در حال حاضر این قابلیت محدودیت‌های مخصوص به خود را دارد. در ادامه‌ی خبر با تکفارس همراه باشید. برای مثال زمانی که این ویژگی برای گوشی Pixel 2 معرفی شد، داده‌های درون دستگاهی این گوشی تنها می‌توانستند به نسبت، تعداد بسیار کمی از موسیقی‌ها را شناسایی کنند. اما هم اکنون ،فن آوری مشابهی از طریق شبکه‌ی ابری به سیستم جستجوی صوتی گوگل اتصال پیدا کرده است. اما باید بگوییم که این نسخه از این قابلیت در مقایسه با نسخه‌ی گوشی آن، کارایی بسیار بالاتری دارد و در یافتن موسیقی‌های نایاب‌تر و کمتر شناخته شده سربلند ظاهر خواهد شد. این سیستم همچنان از یک شبکه‌ی آزاد برای ساخت «آثار انگشت» به منظور تشخیص هر موسیقی استفاده می‌کند. این سیستم همچنین از الگوریتم‌هایی به منظور کاهش تعداد کاندیدای احتمالی موسیقی مورد نظر و پردازش بیشتر کاندید‌های باقیمانده، استفاده می‌کند. با این اوصاف، کیفیت و مقیاس، موسیقی‌های پیشنهادی در این قابلیت به طرز چشم گیری نسبت به اوائل فعالیت آن، ارتقاء پیدا کرده است.

به دلیل اینکه هم اکنون تمام اتفاقات به جای حافظه‌ی موبایلتان درون یک سرور اتفاق می‌افتد ،گوگل با هیچگونه محدودیتی از جمله توان پردازشی و فضای ذخیره‌ای در قابلیت شناسایی صوتی روبرو نخواهد شد و در انجام پردازش صوتی موفق‌تر از همیشه خواهد بود. این قابلیت هم اکنون برای شناسایی موسیقی هر کدام را در حدود هزار بار جستجو کرده و همچنین از شبکه‌ی پردازشی در حدود چهار برابر بزرگتر از سابق استفاده می‌کند. همچنین ذکر این نکته نیز واجب است که بگوییم با حضور شناسایی اثر انگشت، این قابلیت از نظر بُعدی هم ارتقاء پیدا کرده است. و به منظور کاهش بار کاری در سیستم جدید به منظور تطابق بیشتر و سریع‌تر تاثیر استفاده از اثر انگشت دو برابر شده است. و در نتیجه‌ی تمام این اقدامات، گوگل سیستمی را ابداع کرده است که توانایی جستجو در بازه‌ی وسیعی از آهنگ‌ها و یافتن تطابق‌ها را سریع‌تر از همیشه دارد.

این شرکت به این مسئله علم کامل دارد که هنوز این سیستم به طور کلی تکامل نیافته و همچنان جای کار زیادی برای ارتقاء سطح کیفی آن وجود دارد. از جمله مشکلاتی که همچنان در این قابلیت وجود دارد می‌توان به عدم توانایی سیستم در دریافت صوت در فضاهای شلوغ و یا دریافت نکردن صوت‌هایی با صدای کوتاه می‌باشد. این سیستم همچنین در پیدا کردن آهنگ‌های مطابق آن طور که انتظار می‌رود سریع عمل نمی‌کند. با تمام شرایط موجود، این سیستم همچنان به آن صورت نمی‌تواند رضایت شما را جلب کند به طوری ک شما راضی به حذف اپلیکیشن Shazam شوید اما با این حال اگر شما از اکو سیستم گوگل لذت می‌برید می‌تواند به شما در یافتن موسیقی‌های دلخواهتان کمک کند و تا حدودی کار شما را پیش ببرد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه