اینستاگرام بزودی کاربران را قادر می‌سازد تا محتواهای ارسالی را به محدوده جغرافیایی محدود کنند

اینستاگرام بزودی کاربران را قادر می‌سازد تا محتواهای ارسالی را به محدوده جغرافیایی محدود کنند

- درFacebook, اخبار تکنولوژی

اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی ویژگی‌های جدید است. اما این شرکت زیرمجموعه فیسبوک، معمولا قبل از انتشار عمومی آن تمایل دارد تا این ویژگی‌های جدید را توسط تعداد محدودی از کاربران آزمایش کند. به عنوان بخشی از آخرین آزمایشات، این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد تا برخی از کاربران محتواهایشان را به محدوده جغرافیایی خاص محدود کنند.

اساسا این ویژگی جدید به این معنی است که کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود تا کشورهایی را انتخاب کنند که می‌خواهند محتواهایشان برای کاربران آن کشورها به نمایش درآید. بنابراین، هر کسی که در کشوری قرار داشته باشد که توسط کاربر انتخاب نشده است، دیگر قادر به دیدن آن محتوا نخواهد بود. مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که این ویژگی به پست‌های معمولی محدود نمی‌شود، زیرا منوی تنظیمات استوری نیز این گزینه را شامل می‌شود.

مفید بودن این ویژگی برای کاربران معمولی کاملا بحث برانگیز است. در عوض، اینستاگرام احتمالا این ویژگی را با تمرکز بر کسب و کارها معرفی کند. چراکه کاربران تجاری اغلب مجبور به ایجاد حساب‌های متعدد برای دسترسی به مخاطبان در مناطق مختلف هستند. با این حال، با آوردن ویژگی محدودیت‌های جغرافیایی به اینستاگرام ، ممکن است این کار دیگر لازم نباشد.

همانند بسیاری از آزمایشات دیگر اینستاگرام، این ویژگی جدید ممکن است قبل از تصمیم برای انتشار نهایی به طور کلی حذف شود. اما با در نظر گرفتن مزایایی که برای کسب و کارها را فراهم می‌کند، حذف و عدم ارائه آن به نظر بعید می‌رسد.

Instagram could soon allow users to geo-restrict their content
آیا شما هم شامل محدود کاربرانی هستید که این ویژگی به طور آزمایشی برای آن‌ها فعال شده؟ نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.
0

ارسال یک دیدگاه