اینستاگرام شایعات کار بر روی ویژگی regram را رد کرد

اخبار ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵

شایعاتی که هول محور ویژگی جدید اینستاگرام که Regram نام گرفته بود، به طور متوالی در دفعات پی در پی تکرار شد و این بار به وسیله‌ی خبر گذاری the Verge این چرخه مجددا تازه شد، در ادامه‌ی خبر با تکفارس همراه باشید

این خبرگزاری در طی هفته‌ی پیش خبر از این شایعه داد که هم اکنون ایسنتاگرام در حال آزمایش این ویژگی می‌باشد و توضیح داد که کاربران به وسیله‌ی این ویژگی جدید قابلیت بازنشر را خواهند داشت قابلیتی که پیش از این در شبکه‌ی مجازی توییتر با نام ریتوییت نامیده شده بود. اما در حالی که شرکت اینستاگرام اعلام کرد نظری راجب این خبر ندارد، هم اکنون آن‌ها به طور کاملا واضح و صریح اعلام کردند که چنین قابلیتی وجود خارجی نخواهد داشت و به این موجب دست ردی بر تمام شایعات زدند. این شرکت خطاب به وبسایت‌های The Verge و TechCrunch ابراز داشت که اینستاگرام نه در حال توسعه و نه در حال آزمایش ویژگی به نام regram می‌باشد.

وبسایت The Verge در روز شنبه‌ی هفته‌ی گذشته اعلام کرده بود که شرکت اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی می‌باشد که به موجب آن کاربران قادر خواهند بود تا به طور قانونی پست‌های دیگر کاربران را درون حساب کاربری خود قرار دهند. آن‌ها در ادامه توضیح می‌دادند که این ویژگی جدید قرار است در سمت گوشه‌ی بالایی و راست هر پست قرار داشته باشد و به کاربران اجازه بازنشر محتوا را می‌دهد. یک منبع آشنا با این ویژگی برای وبسایت The Verge اسکرین شات‌هایی را فراهم کرده بود که در طی آن ما پست‌هایی را مشاهده می‌کردیم که به این ویژگی مجهز شده بودند، با این حال خود وبسایت The Verge به این قضیه اعتراف کرده بود در صورتی که ای شایعه واقعیت داشته باشد هنوز چنین ویژگی در مرحله‌های بسیار ابتدایی توسعه قرار دارد و تا به نتیجه‌ی نهایی رسیدن آن فاصله طولانی باید طی شود.

در حالی که شرکت اینستاگرام با جدیت کار کردن بر روی این ویژگی را نفی می‌کند، این مثال اولین مثالی نبود که در چند ماه اخیر شاهد آن بوده‌ایم و در طول این مدت موارد بسیار دیگری نیز درز پیدا کرده‌اند. در موردی دیگر وبسایت The Next Web، در ماه نوامبر سال گذشته تصاویری را منتشر کرده بود که در طی آن‌ها ادعا می‌کرد که این دکمه‌ی جدید همان دکمه‌ی regram است که بحث آن پیش کشیده شده بود. خود این شبکه‌ی مجازی با افزودن دکمه‌ی Share در زیر هر پست و اجازه دادن به کاربران برای انجام بازنشر در استوری‌های خود در اوائل سال اخیر، آتش شایعات را بیشتر افروخت و فضای مجازی را به نحوی برای ورود ویژگی regram آماده کرد.

حتی اگر کار نکردن شرکت اینستاگرام بر روی ویژگی regram در حال حاضر وجود خارجی نداشته و فاقد واقعیت باشد، به این معنی نخواهد بود که آن‌‌ها فکر انجام چنین کاری را از سرشان به در خواهند کرد. این سخن را می‌توان از روی سابقه‌ی دیرینه‌ی اینستاگرام نتیجه گرفت، آن‌ها پیش از این مورد نیز در مورد مباحث مختلفی آمد و رفت انجام دادند و به شایعات رنگ واقعیت بخشیدند. در ادامه می‌توان این نکته را نیز افزود که در سال گذشته مدیر عامل این شرکت نیز به وبسایت The Wired این چنین پاسخ داده است که آن‌‌ها در تیم تحقیقاتی به طور مداوم بر روی ویژگی بازنشر بحث و جدل انجام می‌دهند.

آیا شما با وجود چنین قابلیتی موافق هستید یا با وجود دکمه‌ی Share، نیازی به چنین افزونه‌ای نمی‌بینید؟ نظرات خود را با ما در مورد این خبر به اشتراک بگذارید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید