نرم افزار دوربین نوکیا قابلیت ۳D Personas را به دیگر گوشی‌های اندرویدی می‌آورد

نرم افزار دوربین نوکیا قابلیت ۳D Personas را به دیگر گوشی‌های اندرویدی می‌آورد

شرکت HMD Global هنگام معرفی گوشی Nokia 6.1 Plus، از ویژگی جدید نرم افزار دوربین خود نیز پرده برداشت که همانند Animojis اپل و AR Emojis سامسونگ عمل می‌کند. این ویژگی که ۳D Personas نامیده می‌شود و از نظر کارکرد مشابه دیگر نرم افزار‌های سه بعدی اموجی است و با استفاده از دوربین سلفی گوشی‌های هوشمند از حالت‌های چهره‌ی افراد تصویر برداری می‌کند و یک مدل ۳ بعدی را می‌سازد. برای جزئیات بیشتر با تکفارس همراه باشید.

البته شرکت HMD Global تنها چند شخصیت سه بعدی قابل ارائه در ۳D Personas قرار داده و بر خلاف سامسونگ خبری از بسته‌های دیزنی مانند نیست. یکی از مزایای نرم افزار دوربین نوکیا این است که هم اکنون پورت شده و گوشی‌هایی که از نسخه اندروید اریو و Pie در کنار معماری ARM64 بهره می‌برند، می‌توانند این نرم افزار را اجرا کنند.

نرم افزار دوربین نوکیا پیش‌تر نیز به منظور آوردن حالت Pro Camera برای دیگر دستگاه‌های اندرویدی که جزء برند نوکیا محسوب نمی‌شوند، پورت شده بود. از آنجایی که حالت Pro Camera تنها برای برخی از گوشی‌های نوکیا که از لنز Zeiss بهره می‌بردند، موجود بود، دیگر گوشی‌های نوکیا توانستند از طریق این پورت به حالت Pro Camera دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر، همان توسعه دهنده که نسخه اصلی را پورت کرده بود با نام linuxct به فروم XDA بازگشته و یکی از اعضای ارشد این فروم با نام کاربری Hikari_Calyx، آخرین نسخه از نرم افزار دوربین نوکیا را برای این توسعه دهنده ارسال کرده است ( نسخه ۹۱٫۹).

حالت Pro Camera نوکیا از ظاهر جدیدی بهره می‌برد و طبق گفته‌‌ی توسعه دهنده قابلیت‌های Slow Motion و Timelapse بر روی تعداد محدودی از گوشی‌ها اجرا می‌شوند. ویژگی ۳D Personas ممکن است بر روی تمام دستگاه‌ها کار نکند و گوشی‌‌ Google Pixel 2 XL هنگام اجرای آن با کرش رو به رو شد اما در دو گوشی Samsung Galaxy Note 9 و OnePlus 6 به خوبی کار می‌کند. حالت‌های پانوراما، بوکه زنده و بوکه بخش سلفی نیز اجرا نمی‌شوند. این پورت در بسیاری از جهات همانند نسخه قبلی است و تنها چیزی که آن را نسبت به نسخه قبلی متمایز می‌کند، مربوط به افزوده شدن ویژگی ۳D Personas می‌شود.

نظر شما کاربران تکفارس در رابطه با نرم افزار دوربین نوکیا چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه