نتیجه آزمایش قرار دادن آیفون ایکس اس در آب اعلام شد

آنطور که اپل ادعا می‌کند، آیفون ایکس اس یک گوشی ضد آب به حساب می‌آید و حالا برای اثبات ادعای کمپانی مالک iOS، این تلفن همراه در آب قرار گرفته تا تست شود. به نظر شما، نتیجه این آزمایش چیست؟

به گزارش تکفارس و به نقل از CNET، آیفون ایکس اس چندین مرتبه وارد آب شد و از آب بیرون آمد. به علاوه، این آزمایش اصلاً به محدود به آب نشد و دستگاه مذکور در نوشیدنی‌های الکلی نیز قرار گرفت و به مدت نیم ساعت، تا عمق ۲ متری باقی ماند.

اپل عنوان کرده که آیفون ایکس اس از تکنولوژی IP68 که به مقاوم بودن در برابر آب و خاک مربوط می‌شود، مجهز است بنابراین باید بتواند در عمق ۲ متری، به مدت ۳۰ دقیقه دوام بیاورد.

در مراحل بعدی، پرچمدار اپل را در آب شور دریا نیز قرار دادند و به آن نوشیدنی الکلی نیز پاشیدند ولی عملکرد این گوشی مختل نشد.

بار دیگر آیفون ایکس اس را در عمق ۱٫۸ متری با مدت ۳۰ دقیقه فرو بردند و سپس ۱۵ دقیقه آن را بیرون از آب آوردند و دوباره آزمایش را روی این دستگاه انجام دادند. البته اسپیکر محصول اپل دچار اشکال شد که پس از گذشت ۲۴ ساعت، دوباره به وضعیت عادی خود بازگشت.

در پایان اشاره کنیم که اگرچه آیفون ایکس اس ضد آب است ولی اپل این مورد را جزو ضمانت نامه تعویض نمی‌داند بنابراین بهتر است هنگام کار کردن با این گوشی که بیش از ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد، احتیاط کنید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید