گوگل کروم به زودی در ۳۲ میلیون دستگاه اندرویدی از کار خواهد افتاد

گوگل کروم به زودی در ۳۲ میلیون دستگاه اندرویدی از کار خواهد افتاد

حدود ۳۲ میلیون دستگاه اندرویدی به زودی دیگر قادر به استفاده از مرورگر تلفن همراه گوگل کروم نخواهند بود. اما دلیل این اتفاق چیست؟ برای جزئیات بیشتر در ادامه همراه تکفارس باشید.

به گزارش تکفارس و به نقل از XDA، حداقل سطح API برای برنامه مرورگر گوگل کروم از ۴٫۱ به ۴٫۴ افزایش خواهد یافت. این بدان معنی است که کسانی که هنوز در حال اجرای اندروید آبنبات ژله‌ای (Jelly Bean) در گوشی اندرویدی خود هستند، دیگر قادر به استفاده از محبوب‌ترین مرورگر گوشی‌های هوشمند در جهان با بیش از ۱ میلیارد نصب در دستگاه‌های اندرویدی، نخواهند بود.

بر اساس آخرین آمار توزیع نسخه‌های اندروید، Jelly Bean (4.1 تا ۴٫۳) هنوز در حال استفاده در ۳٫۲٪ از دستگاه‌های اندرویدی است. با تقریبا ۱ میلیارد گوشی و تبلتی که از این سیستم عامل متن باز گوگل بهره می‌برند، می‌توان گفت که تقریبا ۳۲ میلیون دستگاه تحت تاثیر این تغییر قرار خواهند گرفت. اینکه چه زمانی این تغییر رخ خواهد داد هنوز مشخص نیست اما تعجبی نخواهد داشت که ببینیم تعداد زیادی از کاربران این گوشی‌ها تصمیم به خرید یک گوشی هوشمند با نسخه اندروید بالاتر بگیرند.

اندروید آبنبات ژله‌ای ۴٫۱ به طور عمومی در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۲ عرضه شد. اولین نسخه پایدار مرورگر کروم موبایل نیز در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۱۲ برای اندروید منتشر شد.

https://i-cdn.phonearena.com//images/articles/332696-image/jb.png

آیا این تغییرات گوشی‌های شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه