بازگشت Winamp در قالب یک موزیک پلیر همه فن حریف

بازگشت Winamp در قالب یک موزیک پلیر همه فن حریف

- دراخبار تکنولوژی

Winamp این بخش کننده‌ی موزیک افسانه‌ای را به خاطر دارید؟ حتی شاید برخی از شما همچنان آن را در گوشه‌ای از حافظه‌ی رایانه‌ی شخصیتان داشته باشید. سازندگان این نرم افزار قصد دارند تا  این قطعه‌ی تاریخی را در قالب یک اپلیکیشن موبایلی بر انگیخته کنند. در ادامه‌ی مطلب با تکفارس همراه باشید.

به گزارش وبسایت TechCrunch سازندگان قصد دارند تا در پس نام Winamp، یک اپلیکیشن پخش موسیقی برای تلفن‌های هوشمند طراحی کنند که قابلیت اجرای انواع فورمت‌های صوتی از لیست‌های پخش موسیقیایی و پادکست‌ها تا ایستگاه‌های رادیویی استریم کننده و دیگر بخش‌های دنیای صدا را در اپلیکیشین خود جا بدهند.

اگر بخواهیم به نرم‌افزار اصلی این تولید کننده بازگردیم و تاریخ را دوباره دوره کنیم، باید بگوییم که نرم افزار Winamp در ابتدا در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و با استقبال مردمی در زمینه یک آزاد افزار پخش کننده‌ی محتوی صوتی شناخته شد. این پخش کننده در زمینه‌ی پشتیانی کامل از فرمت‌های مختلف موسیقی و همچنین تم‌هایی که توسط خود کاربران این نرم افزار و برای آن ساخته می‌شد، شناخته شده است. این نرم افزار در سال ۲۰۰۲ به شرکت AOL فروخته و سپس بعد از آن در سال ۲۰۱۴ مسئولیت این نرم افزار به شرکت Radionomy محول شد. از آخرین باری که به روز رسانی برای این نرم افزار منتشر شد در حدود پنج سال می‌گذرد و تقریبا ما آخرین خبر مربوط به این پلیر را در سال ۲۰۱۳ شنیده بودیم. پس به این وسیله دادن خبر بازگشت مجدد این پخش کنند موج طرفداران آن را باید خوشحال تر از قبل کند.

الکساندر سابوندجیان (Alexandre Saboundjian) عضو CEO شرکت Radionomy به وبسایت TechCrunch می‌گوید:

ما قصد داریم تا در سال آینده‌ی یک نسخه‌ی کاملا جدید از موزیک پلیر Winamp را منتشر کنیم، ما همچنان با حفظ ریشه‌های این پخش کننده، تجربه‌های تکامل یافته‌ی جدیدی را به آن اضافه خواهیم کرد. شما می‌توانید به فایل‌های MP3 که در خانه و یا همراه خود دارید مشغول شوید و یا این که به سیستم ابری دسترسی پیدا کنید و یا از پادکست‌ها و یا رادیو‌های استریم کننده‌ی مورد علاقتان بهره ببرید و در نهایت لیست پخشی مورد علاقه‌ی خود را بسازید.

در واقع برنامه‌ی اصلی این شرکت، به روز رسانی نسخه‌های رایانه‌ی رومیزی و گوشی‌های هوشمند نرم افزار Winamp می‌باشد. این به روز رسانی با این هدف صورت می‌گیرد تا این پلیر موسیقی را به یک منبع جستجوی صوت واحد که ممکن است از منابع مختلفی به گوشتان خورده باشد، منتشر خواهد شد. آقای سابوندجیان در ارائه جزییات این سرویس جدید اطلاعاتی در دسترس ما قرار نداد و به این ترتیب ما در این مورد آگاهی نداریم که در آینده، Winamp با اپلیکیشن‌هایی همانند Apple Music, Spotify و دیگر پلتفرم‌های پخش موسیقی چگونه برخورد و تعامل خواهد کرد.

محدوده‌ی اطلاعاتی ما در مورد نسخه‌ی جدید این اپلیکیشن از این حدود فراتر نرفته است و ما تا کنون اطلاع دقیقی در مورد ظاهر احتمالی این پلیر هم نداریم. و همچنین با وجود اینکه ایده‌ی ساخت یک اپلیکیشن گوش هوشمند محور که توانایی اجرای انواع قالب‌ها و فورمت‌های صوتی را داشته باشد جالب و هیجان انگیز است با این حال باید صبر کرد و دید که این شرکت چگونه می‌تواند گلیم خود را از آب بیرون کشیده و در میان رقبای بیشمار این روز‌های اپلیکیشن‌های موسیقی، سری از سرها درآورد.نه تنها که این ایده کاملا از قالب قدیمی نرم افزار Winamp خارج است بلکه مواجه شدن این نرم افزار قدیمی با یک دنیای جدید که هم اکنون پرچم داران دیگری مدیریت بازار آن را به دست گرفته‌اند نیز برای این شرکت چالش برانگیز خواهد بود.

نسخه‌ی ۵٫۸ نرم افزار Winamp در طی هفته‌ی آینده در دسترس برای دانلود قرار خواهد گرفت. سازندگان در مورد این به روز رسانی زودهنگام خبر داده‌اند که به قصد رفع برخی باگ‌های نرم افزاری و همچنین برخی مشکلات همسان سازی منتشر خواهد شد. ولی با این حال نسخه‌ی نو نوار شده و جدید Winamp در سال آینده‌ی میلاد با نام Winamp 6 راهی گوشی‌های هوشمند خواهد شد. نظرات خود را در مورد این خبر با ما به اشتراک بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه