دو قابلیت جدید در نسخه اندرویدی و iOS واتس‌اپ

دو قابلیت جدید در نسخه اندرویدی و iOS واتس‌اپ

واتس‌اپ به منظور اینکه همچنان در بازار رقابتی نرم‌افزارهای پیام‌رسان باقی بماند و از دیگر رقبا عقب نیفتد، قصد دارد دوباره ویژگی‌های جدیدی را به نسخه‌های اندرویدی و iOS خود اضافه کند.

آخرین قابلیت‌هایی که این شبکه اجتماعی و اپلیکیشن ارتباطی در حال کار کردن روی آنهاست، حالت سکوت و حالت استراحت نام دارد. همچنین در ورژن‌های آتی این اپلیکیشن، کاربران قادر خواهند بود که حساب‌های کاربری‌شان را به یک‌دیگر متصل کنند.

همان‌طور که گفتیم، یکی از قابلیت‌های جدید، حالت سکوت می‌باشد که از هم‌اکنون برای بسیاری از کاربران اندرویدی واتس‌اپ در دسترس است. این ویژگی به استفاده‌کنندگان واتس‌اپ اجازه می‌دهد که اعلانات مربوط چت‌های بیصدا را مخفی نمایند. ظاهراً، حالت سکوت به صورت پیش‌فرض فعال است بنابراین گزینه‌ای نیست که لازم باشد شما آن را فعال کنید.

اما حالت استراحت هنوز در حال توسعه است و مبتنی بر حالت سکوت می‌باشد. زمانی که حالت استراحت فعال باشد، دیگر چت‌های آرشیو شده هنگام دریافت پیام جدید، فعال نخواهند شد.

در پایان، به قابلیت حساب‌های کاربری متصل اشاره کنیم. این گزینه به کاربران واتس‌اپ اجازه می‌دهد حساب‌های واتس‌اپ و اینستاگرام خود را به هم وصل کنند. البته هنوز مشخص نیست که هدف از عرضه چنین قابلیتی چیست ولی ممکن است به وسیله آن بتوانیم داده‌های مربوط به حساب کاربری اینستاگرام و فیسبوک خود را بازیابی نماییم.

همه این ویژگی‌هایی که امروز مشخص شدند، انتظار می‌رود هم در نسخه اندرویدی و هم در نسخه iOS واتس‌اپ وجود داشته باشند ولی کاربران دسکتاپی این اپلیکیشن ارتباطی با تأخیر این قابلیت‌ها را دریافت خواهند کرد.

0

ارسال یک دیدگاه