تصفیه‌کننده‌ای که بوسیله‌ی انرژی خورشیدی روزانه تا ۱۱۰ هزار لیتر آب آشامیدنی تولید می‌کند

تصفیه‌کننده‌ای که بوسیله‌ی انرژی خورشیدی روزانه تا ۱۱۰ هزار لیتر آب آشامیدنی تولید می‌کند

در صورتی که تاکنون متوجه نشده‌اید در جهان مشکل کمبود آب پاکیزه وجود دارد. هر روز یک جامعه جدید در جایی در جهان مشکلات آب آشامیدنی را تجربه می‌کند و باید آب بطری یا آب جوش را برای رسیدن به نیازهای آب تمیز به کار گیرد. Quench Water & Solar، شرکت تابعه WorldWater & Solar Technologies Inc.، یک راه‌حل جدید را برای این مشکل ارائه می‌دهد و این راه حل هم به کارآفرینان محلی و هم محیط زیست کمک خواهد کرد.

در سه دهه‌ی گذشته، Quench Water & Solar راه‌حل‌های خورشیدی و آبی را در سراسر جهان ارائه داده است. در این مسیر، سیستم‌های تصفیه آب سیار و خورشیدی را توسعه داده که می‌تواند به راحتی در هر مکانی و طی چند دقیقه عملیاتی شود. این سیستم‌های تصفیه سیار فیلتر آب با استفاده از مجموعه‌ای از غشاهای تصفیه، اعم از فیلتر‌های ذرات جامد و اولترافیلتراسیون آب را تصفیه می‌کند. در صورت لزوم، آنها حتی می‌توانند از طریق فرآیند اسمز معکوس، آلاینده‌هایی به اندازه‌ی اتم، مانند نمک دریایی و یون‌های فلزی را فیلتر کنند. نتیجه نهایی؟ آب آشامیدنی تمیز و سالم که هم مقرون به صرفه بوده و هم با محیط زیست سازگار است.

سیستم تصفیه آب Quench Water & Solar قبلا برای تامین آب پاک در بیش از ۳۰ کشور مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر این شرکت تکنولوژی را به عنوان یک فرصت با صدور مجوز برای کارآفرینان، جوامع و سازمان‌های دیگر ارائه می‌دهد.

دو مدل ساخته شده توسط Quench عبارتند از Mobile MaxPure که یک آرایه خورشیدی ۴کیلو واتی است  که می‌تواند تا ۳۰،۰۰۰ گالن آب تازه در روز را تولید کند و Mobile MaxClear  ۹۰۰ وات  که تا ۱۰،۰۰۰ گالن آب شیرین را در همان دوره تصفیه می‌کند .

Ben Swiss، مدیر توسعه Quench به Digital Trends گفت:

پس از صدور مجوز، فرد یا کسب و کار مالک دستگاه می‌شود. گزینه‌های لیزینگ و تامین مالی در دسترس هستند و همچنین پشتیبانی تعمیر برای کسانی که علاقه‌مند هستند. مدل کسب و کار Quench با انعطاف‌پذیری نهایی در ذهن ساخته شد. با گواهینامه‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که در آن آب پمپ شود، چه زمانی کار می‌کنند و چقدر هزینه کنند. آنها همچنین براساس تمرکز خود تصمیم می‌گیرند: آیا تصمیم می‌گیرند که یک سرویس تحویل آب را شروع کنند یا در یک جشنواره موسیقی یک ایستگاه هیدراسیون قرار دهند، انتخاب با آنهاست.

Quench تنها گروه تحقیقاتی در مورد راه‌حل‌های هوشمند آب پاک نیست. از تصفیه کننده‌های تصفیه آب به روش‌های تجربی شامل کاغذ سیاه و کربن گرفته تا ماسه‌های مهندسی شده، نوآوری‌های زیادی در این زمینه وجود دارد.

آیا چنین سیستمی فراگیر خواهد شود و بالاخره مشکل کمبود آب آشامیدنی را حل خواهد نمود؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه