پشتیبانی نرم‌افزار ARCore گوگل از چند گوشی اندرویدی و iOS

پشتیبانی نرم‌افزار ARCore گوگل از چند گوشی اندرویدی و iOS

بدون سر و صدا، گوگل تعدادی از گوشی‌ها و تبلت‌ها را به لیستی اضافه کرد که اپلیکیشن ARCore از آنها پشتیبانی می‌کند. نکته جالب در مورد این لیست آن است که گوشی‌هایی که از سیستم عامل iOS بهره می‌برند نیز در میان آنها دیده می‌شود.

به گزارش تکفارس و به نقل از سایت خبری AndroidPolice، حداقل چهار گوشی اندرویدی توسط نرم‌افزار ARCore پشتیبانی خواهند شد که از آن جمله می‌توان به گوگل پیکسل ۳، گوگل پیکسل ۳ ایکس ال، هوآوی میت ۲۰، هوآوی میت ۲۰ پرو اشاره کرد. ضمن اینکه گوشی‌هایی نظیر ال‌جی جی ۷ وان، ال‌جی وی ۴۰، نوکیا ۷٫۱، ویوو ایکس ۲۳ و هوآوی Y9 2019 هم‌اکنون نیز توانایی اجرای ARCore را دارند.

در مورد گوشی‌ها و تبلت‌هایی که سیستم عامل آنها iOS است نیز باید بگوییم که آیپد پرو ۹٫۷ اینچی، آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی، آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس توسط ARCore پشتیبانی خواهند شد.

در مورد نرم‌افزار ARCore بد نیست بدانید که این اپلیکیشن به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های واقعیت افزوده بسازند که می‌تواند شخص کاربر محتوا، متن و شخصیت‌های موجود در آن را به صورت سه بعدی مشاهده کند.

گوگل این ابزار را برای مقابله با APKit اپل منتشر کرده است هرچند به نظر نمی‌رسد رقابت خاصی میان این دو اپلیکیشن وجود داشته باشد.

0

ارسال یک دیدگاه