مایکروسافت در حال طراحی یک دسته بازی برای موبایل!

با توجه به فراگیر شدن و پیشرفت های فراوان بازی‌های موبایلی و همچنین طراحی و تولید گوشی هایی مخصوص بازی، مایکروسافت تصمیم گرفت تا دسته‌ای مخصوص بازی طراحی کند که هم خوش دست باشد و هم بتواند حس بازی کردن با لمس (تاچ) را کامل کند. با توجه به طراحی های اولیه و نشان داده شده توسط مایکروسافت به نظر می‌رسد این دسته تنها برای استفاده در موبایل طراحی شده است اگرچه به گفته مایکروسافت از این دسته برای کامپیوتر های شخصی و همچنین ایکس باکس هم استفاده کرد در واقع این دسته برپایه دسته‌ی ایکس باکس طراحی شده است.

هنوز ساخت این دسته به این شکل و طراحی قطعی نیست چرا که هنوز هم در مرجله تحقیق و بررسی قرار دارد و هیچ چیز قطعی نیست. به نظر می‌رسد که قرار است این دسته به صورتی طراحی شود که قابلیت سوییچ به حالت‌های مختلف را داشته باشد؛ و همچنین به هر طریقی که دلمان می‌خواهد استفاده کنیم؛ برای مثال باید گفت می‌توان فقط از دکمه‌ها استفاده کرد و یا می‌توان قسمت دستگیره را به دکمه ها اضافه کرد. مورد دیگری که در توضیحات ذکر شد این است که این دسته هم برای تبلت های بزرگ و همچنین موبایل‌هایی حتی با اندازه کوچک هم قابل استفاده است.

به گفته مایکروسافت قرار است این دسته به صورت ارگونومی طراحی و ساخته شود. قرار است پایه این دسته که سایر بخش‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند، جای شارژ این دسته و یا مکان ورودی باتری برای این دسته باشد. همانطور که دیدیم در آخرین آپدیت ایکس باکس قابلیت استفاده از موس و کیبورد در حین بازی برای ایکس باکس فعال شد، این دسته هم قرار است به قابلیت جدید VR مجهز شود و به گفته مایکروسافت در صورت طراحی و عرضه این دسته آپدیتی برای ایکس باکس خواهد آمد که این قابلیت را به صورت کاربردی روی ایکس باکس فعال خواهد کرد. به گفته مایکروسافت این دسته قابلیت و محیط جدیدی برای بازی سازان هم برای اندروید و هم برای ایکس باکس فراهم خواهد کرد و همین عامل سبب می‌شود که در آینده با بازی‌های جدید و متنوع تری روبه رو شویم.

نظر شما کاربران تکفارس در رابطه با این موضوع چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید