مایکروسافت در حال طراحی یک دسته بازی برای موبایل!

  • توسط حسین چوبین
  • ۰۸/۰۸/۱۳۹۷
  • ۰

با توجه به فراگیر شدن و پیشرفت های فراوان بازی‌های موبایلی و همچنین طراحی و تولید گوشی هایی مخصوص بازی، مایکروسافت تصمیم گرفت تا دسته‌ای مخصوص بازی طراحی کند که هم خوش دست باشد و هم بتواند حس بازی کردن با لمس (تاچ) را کامل کند. با توجه به طراحی های اولیه و نشان داده شده توسط مایکروسافت به نظر می‌رسد این دسته تنها برای استفاده در موبایل طراحی شده است اگرچه به گفته مایکروسافت از این دسته برای کامپیوتر های شخصی و همچنین ایکس باکس هم استفاده کرد در واقع این دسته برپایه دسته‌ی ایکس باکس طراحی شده است.

هنوز ساخت این دسته به این شکل و طراحی قطعی نیست چرا که هنوز هم در مرجله تحقیق و بررسی قرار دارد و هیچ چیز قطعی نیست. به نظر می‌رسد که قرار است این دسته به صورتی طراحی شود که قابلیت سوییچ به حالت‌های مختلف را داشته باشد؛ و همچنین به هر طریقی که دلمان می‌خواهد استفاده کنیم؛ برای مثال باید گفت می‌توان فقط از دکمه‌ها استفاده کرد و یا می‌توان قسمت دستگیره را به دکمه ها اضافه کرد. مورد دیگری که در توضیحات ذکر شد این است که این دسته هم برای تبلت های بزرگ و همچنین موبایل‌هایی حتی با اندازه کوچک هم قابل استفاده است.

به گفته مایکروسافت قرار است این دسته به صورت ارگونومی طراحی و ساخته شود. قرار است پایه این دسته که سایر بخش‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند، جای شارژ این دسته و یا مکان ورودی باتری برای این دسته باشد. همانطور که دیدیم در آخرین آپدیت ایکس باکس قابلیت استفاده از موس و کیبورد در حین بازی برای ایکس باکس فعال شد، این دسته هم قرار است به قابلیت جدید VR مجهز شود و به گفته مایکروسافت در صورت طراحی و عرضه این دسته آپدیتی برای ایکس باکس خواهد آمد که این قابلیت را به صورت کاربردی روی ایکس باکس فعال خواهد کرد. به گفته مایکروسافت این دسته قابلیت و محیط جدیدی برای بازی سازان هم برای اندروید و هم برای ایکس باکس فراهم خواهد کرد و همین عامل سبب می‌شود که در آینده با بازی‌های جدید و متنوع تری روبه رو شویم.

نظر شما کاربران تکفارس در رابطه با این موضوع چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس