اسنپدراگون ۸۱۵۰ در AnTuTu روئیت شد | کرین ۹۸۰ و A12 Bionic رقابت را واگذار کردند

اسنپدراگون ۸۱۵۰ در AnTuTu روئیت شد | کرین ۹۸۰ و A12 Bionic رقابت را واگذار کردند

با نزدیک شدن به رونمایی از اسنپدراگون ۸۱۵۰ ما شروع به جمع آوری قطعات این پازل کرده‌ایم و امتیازات اخیر AnTuTu در این راه به ما کمک‌های بسیاری می‌کند. این تراشه امتیاز کل ۳۶۲،۲۹۲ را به خود اختصاص داده است که کرین ۹۸۰ هوآوی با امتیاز ۲۷۳،۹۱۳ به طور کامل شکست داده و A12 Bionic اپل با امتیاز ۳۵۳،۲۱۰ را به حاشیه می‌برد. برای جزئیات بیشتر در ادامه همراه تکفارس باشید.

اما این تمhم ماجرا نیست، لیست نمرات به بیرون درز پیدا کرده از AnTuTu اطلاعات مربوط به پیکربندی هسته و سرعت آن را نیز فاش کرده است. ظاهرا، فردی که این اطلاعات را فاش کرده تصویری را در Weibo ارسال کرده و در مورد hdk چیپست صحبت کرده است. او ادعا می‌کند که اسنپدراگون ۸۱۵۰ در یک پیکربندی با هسته‌‌های غیر معمول ۱ + ۳ + ۴ یا به عبارت دیگر: ۱ هسته با عملکرد بالا، ۳ هسته متوسط مرکزی و ۴ هسته با کارایی و مصرف انرژی پایین ارائه می‌شود که کاملا با گزارش‌های اولیه متناقض است.

به هر حال هسته عملکرد بالای این پردازنده از نوع Cortex-A76 بوده و با سرعت ۲٫۸۴ گیگاهرتز کار می‌کند، سه هسته متوسط (دوباره از نوع Cortex-A76) نیز در فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز کار می‌کنند و چهار هسته کوچکتر Cortex-A55 نیز دارای سرعت ۱٫۷۸ گیگاهرتزی هستند. اگر این اطلاعات درست باشند، به نظر می‌رسد که کوالکوم رویکردی غیر متعارف و با استفاده از معماری DynamiQ ARM را پیش گرفته که اجازه می‌دهد تولید کنندگان انواع مختلف هسته‌ها را با سرعت‌های مختلف استفاده کنند.

نمره GPU نیز نباید نادیده گرفته شود،امتیاز ۱۵۶،۳۲۸ که در حدود ۲۰٪ افزایش عملکرد خام را نسبت به Adreno 630 موجود در اسنپدراگون ۸۴۵ نشان می‌دهد.

البته، این اطلاعات هنوز تایید نشده است و ما نمی‌توانیم در مورد صحت آن اطمینان داشته باشیم. با این حال چیزی به رونمایی از این تراشه نمانده و ما به زودی متوجه تمام جزئیات آن خواهیم شد.

به نظر شما پیروز نبرد تراشه‌ها در سال ۲۰۱۸ کدام شرکت خواهد بود؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه