مایکروسافت برای مدت کوتاهی لقب ارزشمندترین شرکت آمریکایی را از اپل ربود

مایکروسافت برای مدت کوتاهی لقب ارزشمندترین شرکت آمریکایی را از اپل ربود

برای مدت کوتاهی در روز دوشنبه مایکروسافت توانست از اپل پیشی گرفته و عنوان با ارزش‌ترین شرکت ایالات متحده را بدست آورد. این شرکت نرم افزاری توانست به ارزش ۸۱۳ میلیارد دلاری دست پیدا کند که تنها ۱ میلیارد دلار پیش‌تر از اپل بود. برای جزئیات بیشتر در ادامه همراه تکفارس باشید.

اگرچه که مدت‌ها پیش اپل (و کمی بعدتر از آن شرکت آمازون) توانستد به ارزش ۱ ترلیون دلاری دست یابد، اما از آن زمان به بعد ارزش این شرکت دچار افت شد که بخشی از آن به دلیل فروش کمتر از انتظار آخرین (و گران ترین) گوشی‌های هوشمند اپل (XR، XS، XS Max) می‌باشد.

این بدان معنی نیست که مایکروسافت اخیرا با هیچ چالشی مواجه نشده است، اما اپل در این مدت نتوانسته به خوبی با سرمایه گذاران خود کنار بیاید. کسب و کار گوشی‌های هوشمند این شرکت به دلیل لیستی بسیار پیچیده از عوامل مختلف با کاهش روبرو شده است، اما اپل تلاش کرده تا با افزایش قیمت خرده فروشی آیفون در هر سال و همچنین تمرکز بر فروش خدمات مبتنی بر اشتراک مانند آیکلاد و اپل موزیک، کاهش درآمد خود را جبران کند.

از طرف دیگر، مایکروسافت با سرویس ابری Azure و مدل اشتراکی Office 365 خوب عمل کرده و بخش بازی مایکروسافت (ایکس باکس) با فروش اشتراک ماهانه درآمد خوبی را نصیب این شرکت کرده است. همچنین شایعاتی نیز مبنی بر اینکه هر دو شرکت سونی و مایکروسافت قصد رونمایی از نسل بعدی کنسول‌های بازی خود در سال جاری را دارند نیز وجود دارد.

به هرحال پیش بینی می‌شود که شاهد یک سه ماه چهارم بسیار جالب در این سال باشیم. اپل به تازگی محصولات جدید آیپد پرو، مک مینی و مکبوک ایر خود را معرفی کرده است که درست در زمان خرید برای فصل خرید تعطیلات عرضه می‌شوند. همکاری اخیر اپل با آمازون برای فروش دستگاه‌های اپل نیز به افزایش برخی از فروش‌ها کمک می‌کند، ما نیز کنجکاو هستیم تا ببینیم فروش آیفون‌های ۲۰۱۸ تا قبل از پایان سال افزایش خواهد یافت یا خیر.

به نظر شما کدام شرکت در پایان سال عملکرد بهتری را از خود به جای خواهد گذاشت؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه