مدیاتک چیپست Helio P90 آینده خود را پیشگام حوزه هوش مصنوعی می‌داند

مدیاتک چیپست Helio P90 آینده خود را پیشگام حوزه هوش مصنوعی می‌داند

روز گذشته اعلام شد که Realme U1 اولین گوشی خواهد بود که از چیپست Helio P70 مدیاتک استفاده می‌کند. اما مدیاتک، اکنون در حال کار بر روی تراشه پرچمدار میان‌رده‌های خود است که Helio P90 نامیده خواهد شد. در ادامه برای جزئیات بیشتر با تکفارس همراه باشید.

این شرکت در حساب تویتر خود شروع به تبلیغ این چیپست کرده است. انتظار می‌رود که Helio P90 از ویژگی‌های پیشگامانه‎ای در هوش مصنوعی برخوردار باشد و در عین حال قدرتمند و کارآمد نیز باشد.

در مورد قابلیت‌های هوش مصنوعی آن می‌توان اطمیان داشت (حداقل برای یک تراشه میان رده)، چراکه حتی نتایج Helio P80 در بنچمارک نیز حاکی از عملکرد بسیار خوب آن بود و تنها تراشه آینده کوالکوم توانست رتبه بالاتری از این تراشه در نتایج بنچمارک بدست آورد.

ممکن است Oppo R19 اولین دستگاه برای استفاده از P80 لقب بگیرد، اما تا کنون هیچ صحبت مشابه‌ای در مورد P90 وجود نداشته است و حتی مشخص نیست که مدیاتک در چه زمانی از این تراشه رونمایی خواهد کرد. شاید باتوجه به رویداد بزرگ کوالکوم در ۴ دسامبر، مدیاتک نیز فقط قصد داشته تا یادآوری کند که آن‌ها نیز در حال توسعه و کار روی محصولات جدیدی هستند.

به نظر شما شاهد چه تغییراتی در نسل بعدی تراشه‌ها خواهیم بود؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0

ارسال یک دیدگاه