جزییات تراشه جدید اسنپدراگون این بار به صورت رسمی اعلام شد

جزییات تراشه جدید اسنپدراگون این بار به صورت رسمی اعلام شد

همین دیروز بود که یک خبر مبنی بر این که تراشه بزرگ بعدی کوالکوم، اسنپدراگون ۸۵۵ نام خواهد گرفت لو رفت، حالا کوالکوم اعلامیه‌ای منتشر کرده و در آن گفته است که تراشه جدید این شرکت ۸۱۵۰ نام نخواهد گرفت که آن شایعه را تایید می‌کند.

این پردازنده ۷ نانومتری جدید باید بهبودهای قابل توجهی در طول عمر باتری و کارایی داشته باشد. علاوه بر این در زمینه هوش مصنوعی قرار است این پردازنده تا سه برابر بیشتر از نسل قبل کارایی داشته باشد.

در مدل جدید پردازنده‌ای اختصاصی وجود خواهد داشت تا با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه نقشه برداری کند که باید باعث پیشرفت قابل توجهی در برنامه‌های واقعیت افزوده شود، پردازنده تصویری جدید نیز اجازه خواهد داد تا تلفن‌ها بتوانند با کیفیت ۴K فیلم‌های HDR با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ضبط کنند. همه این کارها با یک چهارم مصرف باتری نسبت به گذشته انجام خواهد گرفت.

دو مورد دیگر نیز در این رویداد معرفی شدند. بیایید ابتدا در مورد فناوری حسگر اثر انگشت فرا صوت در داخل صفحه صحبت کنیم که این شرکت به آن حسگر صوتی ۳ بعدی کوالکوم می‌گوید و می‌تواند اثر انگشت شما را حتی وقتی کثیف یا خیس باشد نیز تشخیص دهد.

مورد دیگر در مورد فناوری ۵G بود. کوالکوم قرار نیست دقیقا مودم X50 را در تمام تراشه‌های جدید ۸۵۵ که می‌سازد قرار دهد، در عوض از مودم جدید خود یعنی X24 LTE که بر روی کاغذ قابلیت دانلود با سرعت ۲ گیگابایت بر ثاینه را می‌دهد استفاده خواهد کرد اما سازنده‌ها درصورتی که بخواهند از فناوری ۵G در دستگاه‌های سال ۲۰۱۹ خود استفاده کنند می‌توانند مودم X50 را در تلفن‌های خود به کار ببرند.

می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تمام سازندگان بزرگ تلفن هوشمند از این تراشه برای پرچمداران خود استفاده کنند که شامل گلکسی S 10 و تقریبا تمام دستگاه‌های ۵G دیگر می‌شود.

0

ارسال یک دیدگاه