گوگل فوتو ذخیره سازی نامحدود برخی فرمت‌های ویدیویی را محدود می‌کند

  • توسط حسین چوبین
  • ۲۱/۰۹/۱۳۹۷
  • ۲

گوگل فوتو یک حافظه بسیار محبوب برای ذخیره نامحدود فایل های ویدیویی و عکس‌ هاست که با سیستم عامل های IOS، اندروید، مک و کامپیوترهای شخصی کار می‌کند؛ اما این ابزار تا زمانی محبوب است که شما فکر نکنید که گوگل فضای مورد نیاز برای نگهداری از این اطلاعات را باید چگونه تامین کند.

با تغییرات تازه‌ای که گوگل در این ابزار انجام داده است اگر شما فایل های ویدیویی خود را آپلود کنید حجم فایل شما از فضای ذخیره‌سازی شما بر روی حساب گوگل یا درواقع جیمیلتان کم می‌شود. به عبارت دیگر برای دریافت استفاده از فضای رایگان برخی کاربران باید فرمت ویدیویی خود را از فرمت هایی که پشتیبانی نمی‌شوند به فرمت RAW تبدیل کنند. این احتمالا تنها دلیل تغییر این ابزار نیست، اما گوگل در صفحه پشتیبانی از گوگل فوتو نوشت:

توجه: فایل های ویدیویی با فرمت هایی که پشتیبانی نمی‌شود و بعد از تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۸ آپلود شده‌اند فقط فضای شخصی شما را اشغال می‌کنند.

همچنین گوگل در حال حاضر اجازه ذخیره سازی نامحدود را برای فایل هایی با فرمت RAW را هم نمی‌دهد بنابراین می‌توان گفت به نوعی بیشترین ذخیره سازی در سرویس‌های عادی و معمولی قرار بگیرد. شما همچنان می‌توانید از خدمات گوگل استفاده کنید اما اگر حافظه ذخیره سازی شما به پایان برسد به ناچار باید به شبکه‌های دیگر مراجعه کنید که باید هزینه سنگینی را بابت خدمات دریافتی خود پرداخت کنید.

به نظر شما کاربران تکفارس در رابطه با گوگل فوتو و تغییرات ایجاد شده چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

یادگیری و آموزش

بازی و اپلیکیشن

تلگرام تکفارس