با دستگاه واقعیت مجازی بعدی ال‌جی، اجسام را لمس کنید

ال‌جی در حال کار کردن برای تولید دستگاه VR یا واقعیت مجازی جدید خود است که به نظر می‌رسد از دوربین و بازخورد لمسی استفاده خواهد کرد تا به کاربران اجازه دهد هر چه را که می‌بینند، لمس کنند بنابراین این‌گونه نتیجه‌گیری می‌شود که دنیای مجازی نزدیک‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردیم.

البته اخبار مربوط به این دستگاه پیش از این توسط وبلاگ LetsGoDigital منتشر شده بودند ولی توسط ال‌جی تأیید نشدند.

این اقدام کمپانی کره‌ای یعنی ال‌جی و گوگل می‌خواهند به زودی دستگاه رزولوشن بالای VR را معرفی نمایند بنابراین باید چنین حرکتی را یک گام بسیار بلند در دنیای تکنولوژی بدانیم.

گزارش‌های قبلی مربوط به این دستگاه نشان می‌دادند که در آن قرار است صفحه نمایش اولد شیشه‌ای با رزولوشن ۱۴۴۳ و ۱۸ مگاپیکسلی با نرخ بهره ۱۲۰ هرتز به کار رود.

اما اسناد جدید مربوط به این وسیله دال بر این هستند که ال‌جی می‌خواهد ۶ دوربین به کار گیرد بنابراین محصول کمپانی کره‌ای قادر خواهد بود از وقایع دنیای واقعی تصاویر حیرت‌انگیز و باکیفیتی ضبط نماید.

اگر چنین اتفاقی رخ دهد، باید انتظار داشته باشیم که بتوانیم محل دستان کاربر را نسبت به وسایل مجازی تشخیص دهیم بنابراین احتمال زیاد شاهد بازخورد لمسی خواهیم بود.

اما حالا این سؤال پیش می‌آید که آیا این فناوری نکات منفی خاص خود را دارد؟ باید بگوییم بله؛ برای مثال، از آن جایی که بازخورد لمسی اشیای مجازی در این دستگاه به کار رفته است ولی به خاطر اینکه شما به صورت مجازی چیزی را لمس می‌کنید، انگشتان‌تان احساس نخواهند کرد.

مطمئناً امروزه دستکش‌هایی برای این منظور در بازار وجود دارند تا کاربران با دستان خود بازخورد لمسی را با بهترین کیفیت احساس نمایند. با این وجود احتمال می‌رود که ال‌جی از همین فناوری استفاده کند تا تجربه واقعی کار کردن با یک وسیله مشاهده دنیای مجازی را به افراد القا نماید.

در پایان اشاره کنیم، با توجه به اینکه همایش CES سال ۲۰۱۹ در ماه ژانویه آغاز می‌شود، انتظار داریم نسخه واقعی دستگاه VR ال‌جی را در این مراسم شاهد باشیم.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید